Խրամորթի բնակիչը վիրավորվել է իր տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ. Արցախի ՆԳՆ
11:08 10/03/2022
Այսօր, ժամը 10:35-ին Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ Խրամորթ գյուղի բնակիչ 1971թ. ծնված Սուրեն Բաղդասարյանն իրենց տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի կողմից ականանետի արձակված կրակոցից՝ մեջքի շրջանում վիրավորում է ստացել:
ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են, որ ականը պայթել է տան բակում: Վերջինս շտապ տեղափոխվել է բուժհաստատություն: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

Житель Храморта получил ранение во дворе своего дома при проведении сельскохозяйственных работ – МВД Арцаха
14:26 10/03/2022
10 марта, в 10:35, из Аскеранского районного отделения Полиции МВД Республики Арцах поступило сообщение, что житель села Храморт Сурен Багдасарян (1971 г. р.) при проведении сельскохозяйственных работ во дворе своего дома получил ранение в спину от снаряда, выпущенного ВС Азербайджана из миномета.
Как сообщают из Полиции МВД Арцаха, снаряд разорвался во дворе его дома.
Сурена Багдасаряна срочно доставили в медицинское учреждение. Его жизни ничего не угрожает.
В Аскеранском райотделе полиции подготавливаются материалы.