ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատն անցած գիշեր կողմ է ք վեարկել Ուկրաինայի կարիքների համար այդ երկրին 13.6 մլրդ դոլարի անհրաժեշտ օգնության հատկացման վերաբերյալ նախագիծը, քանի որ «Ուկրաինան պայքարում է Ռուսաստանի մահաբեր ներխոիժման դեմ»։ Այս մասին գրում է CNN-ը։
Կոնգրեսն արագացրել է այս օրինագծի քվեարկությունը, քանի որ ուրբաթ օրը լրանում է պետական ֆինանսավորման վերաբերյալ որոշումների ընդունման ժամկետը։
Նշվում է, որ գումարից մոը 6.5 մլրդ դոլարը կտրամադրվի որպես ռազմական օգնություն, իսկ մնացածը՝ հումանիտար և տնտեսական աջակցություն։

Палата представителей Конгресса США в среду приняла пакет финансирования правительства на текущий финансовый год (начался с октября прошлого года) на $1,5 трлн. Трансляция голосования велась на сайте нижней палаты законодательного органа.
В принятый конгрессменами пакет также включена гуманитарная, военная и экономическая помощь Украине в размере почти $14 млрд.
Теперь пакет должен утвердить Сенат Конгресса, после чего он будет направлен на стол президенту США Джо Байдену. Белый дом сообщил в среду, что американский лидер подпишет данную инициативу, передает ТАСС.