11.03.2022. Կորոնավիրուսի 128 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 10-ին կատարվել է 2759  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 128 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 350 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 8 դեպք։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 11-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421842 դեպք, որոնցից 407933 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3707 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8568 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1634 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 202 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia confirms 128 daily Covid cases
Armenia has confirmed 128 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 421,842 as of 11 a.m. Friday, March 11, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,759 Covid-19 tests were administered on March 10.
350 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 407,933.
5 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,568. The figure does not include the deaths of 1,634 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,707 active cases. As many as 2,930,081 tests have been performed in the country since the disease outbreak.