11.03.2022. Կորոնավիրուսի 128 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 10-ին կատարվել է 2759  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 128 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 350 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 8 դեպք։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 11-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421842 դեպք, որոնցից 407933 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3707 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8568 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1634 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 202 կորոնավիրուսով հիվանդ։

11.03.2022. В Армении подтверждено 128 новых случаев заражения COVID-19, скончались 8 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 128 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2759 тестах), выздоровели 350 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 8 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1634.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 11 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 421842.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 407933. На данный момент получают лечение 3707 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8568.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 202 зараженных коронавирусом пациента.