Ադրբեջանը 2 արկ է արձակել Խնապատ գյուղի դպրոցամերձ տարածքի ուղղությամբ. Արցախի ոստիկանություն
Ադրբեջանի զինուժը ականանետ է կիրառել Խնապատ գյուղի ուղղությամբ, իսկ Թաղավարդում բարձրախոսով գյուղը լքելու կոչեր են հնչեցրել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Այսօր՝ մարտի 11-ին, ժամը 10:20-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը, նախնական տվյալներով ականանետի 120 մմ-ոց 2 արկ է արձակել Ասկերանի շրջանի Խնապատ գյուղի դպրոցամերձ տարածքի ուղղությամբ:
Տուժածներ չկան:
Իսկ Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղի հարակից ադրբեջանական դիրքերից այս պահին բարձրախոսներով գյուղը լքելու սպառնալիքներ են հնչում:

ВС Азербайджана выпустили 2 снаряда из миномета в направлении территории, прилегающей к школе села Хнапат в Арцахе
ВС Азербайджана применили миномет в направлении арцахского села Хнапат, а также через громкоговоритель озвучили адресованные жителям Тагаварда призывы покинуть село. Об этом говорится в сообщении Полиции МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
«Сегодня, 11 марта, около 10:20, азербайджанская сторона, по предварительным данным, выпустила в направлении территории, прилегающей к школе села Хнапат Аскеранского района, 2 снаряда из 120-мм миномета.
Пострадавших нет.
А с азербайджанских позиций, прилегающих к селу Тагавард Мартунинского района, на данный момент по громкоговорителю озвучиваются угрозы и требования покинуть село.