14.03.2022. Կորոնավիրուսի 17 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 մարդ
Հայաստանում մարտի 13-ին կատարվել է 1432 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 17 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 166 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 14-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422021 դեպք, որոնցից 408562 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3246 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8576 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1637 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 213 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 17 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 422,021 as of 11 a.m. Monday, March 14, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 1,432 Covid-19 tests were administered on March 13.
166 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 408,562.
4 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,576. The figure does not include the deaths of 1,637 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,246 active cases. As many as 2,936,474 tests have been performed in the country since the disease outbreak.