14.03.2022. Կորոնավիրուսի 17 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 մարդ
Հայաստանում մարտի 13-ին կատարվել է 1432 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 17 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 166 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 14-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422021 դեպք, որոնցից 408562 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3246 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8576 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1637 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 213 կորոնավիրուսով հիվանդ։

14.03.2022. В Армении подтверждено 17 новых случаев заражения COVID-19, скончались 6 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 17 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1432 тестах), выздоровели 166 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1637.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 14 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422021.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 408562. На данный момент получают лечение 3246 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8576.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 213 зараженных коронавирусом пациента.