Աճյունների որոնողական աշխատանքներն անցած շաբաթ արդյունք չեն տվել. Արցախի ԱԻՊԾ
Զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունք) որոնողական աշխատանքներն անցած շաբաթ շարունակվել են Արցախի Հանրապետության վերահսկողության ներքո գտնվող սահմանամերձ շրջաններում, որտեղ ընթացել են ակտիվ մարտական գործողություններ: Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ որոնումներն արդյունք չեն տվել:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից 2022 թ. փետրվարի 23-ը ներառյալ որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1711 աճյուն:
Միայն 2021 թվականին հակառակորդի կողմից զավթված տարածքներից զոհված և անհայտ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյունների որոնողական աշխատանքների ժամանակ ընդհանուր առմամբ տարհանվել է 574 աճյուն:

ГСЧС МВД Арцаха: Поиски останков погибших на минувшей неделе не дали результатов
Поиски тел (останков) погибших и пропавших без вести военнослужащих и гражданских лиц продолжались на минувшей неделе в приграничных районах, подконтрольных Республике Арцах, где велись активные боевые действия. Как сообщают из ГСЧС МВД Республики Арцах, к сожалению, поиски на минувшей неделе не дали результатов.
В результате поисков и обмена с азербайджанской стороной останками погибших после прекращения огня, с 13 ноября 2020 года по 23 февраля 2022 года включительно, были обнаружены останки 1711 погибших.