«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանն ազատ կարձակվի։ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Վաչե Մարգարյանի նախագահությամբ, Գառնիկ Իսագուլյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու մասին որոշում է կայացրել՝ գրավի չափ սահմանելով 10 մլն ՀՀ դրամը։ «Փաստինֆո»-ն գրում է, որ գրավի գումարը դատարանի դեպոզիտ հաշվին փոխանցելուց հետո Իսագուլյանն ազատ կարձակվի։
ՔԿ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում Գառնիկ Իսագուլյանը ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 333-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով՝ սուտ մատնություն կատարելու հատկանիշներով, որը զուգորդվել է ծանր կամ առանձնապես ծանր հանցագործության մեջ մեղադրելով։
Գործը վերաբերում է Նիկոլ Փաշինյանի նախկին մամուլի խոսնակ, այժմ՝ Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանի՝ թուրքական հատուկ ծառայությունների կողմից հավաքագրված լինելու մասին արված հայտարարություններին։ Նախաքննական մարմինը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ Իսագուլյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին, որը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Արղամանյանի կողմից բավարարվել է։ Նախաքննությունն ավարտվել է։

Председатель партии “Национальная безопасность” Гарник Исагулян выйдет на свободу. Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваче Маргаряна постановил заменить Исагуляну меру пресечения с заключения под стражу на залог в размере 10 млн. драмов.
После перечисления суммы залога на депозитный счет суда Исагулян будет отпущен на свободу.
Как пишет Фактинфо, в рамках расследуемого в СК уголовного дела Гарник Исагулян был привлечен в качестве обвиняемого по пункту 1 части 2 статьи 333(ложный донос, соединенный с обвинением в тяжком или особо тяжком преступлении) УК РА.
Дело касается заявлений о вербовке турецкими спецслужбами бывшего пресс-секретаря Никола Пашиняна, ныне посла РА на Украине Владимира Карапетяна. Орган предварительного следствия подал в суд ходатайство об избрании в отношении Исагуляна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Аргаманяна удовлетворил ходатайство. Предварительное следствие под елу завершено.