Ադրբեջանն ու Հայաստանն իրականացնում են համաձայնեցված քաղաքականություն. Լարիսա Ալավերդյան
«Ադրբեջանն ու Հայաստանն իրականացնում են տարբեր ձևերով, տարբեր ուղղությամբ, բայց իրար հետ, ըստ արդյունքների, համաձայնեցված քաղաքականություն»,- ասուլիսում ասաց իրավապաշտպան Լարիսա Ալավերդյանը։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանի ծրագրում խնդիրը դրված է՝ պարբերաբար ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որոնք անտանելի լինեն Արցախի բնակիչների համար, որպեսզի նրանք մոռանան, որ դարեր շարունակ պայքարել են իրենց հողի վրա անկախ ապրելու համար և հեռանան։
«Համոզված եմ, որ արցախցիները դա չեն անելու։ Բայց այն գինը, որ հայ ժողովուրդը արդեն մուծում է, օրվա իշխանությունների կողմից հետևողական քաղաքականության հետևանք է, որը միայն ու միայն ծառայում է թուրք-ադրբեջանական ցեղասպանական ծրագրերին»,- ասաց Լ. Ալավերդյանը։
Ըստ նրա, այս իշխանության քաղաքական գիտելիքները զրո է, որովհետև հստակ պետք է հասկանան, որ իրենց բոլոր «խաղերը» արդեն բոլորը հասկանում են։
«Այս իշխանությունն իրավունք չունի ասելու, որ ստացել է ժողովրդի մանդատը, երբ որ իրականացնում է հակապետական, հակաժողովրդական և հակազգային քաղաքականություն»,- նշեց Լարիսա Ալավերդյանը։

Лариса Алавердян: Азербайджан и Армения проводят согласованную политику
«Азербайджан и Армения проводят разными формами, в разных направлениях, но, по результатам, согласованную политику», – заявила на пресс-конференции первый омбудсмен Армении, исполнительный директор общественной организации «Против правового произвола» Лариса Алавердян.
По ее словам, в планах Азербайджана поставлена следующая задача: периодически создавать невыносимые для жителей Арцаха условия, чтобы они забыли, что веками боролись за независимую жизнь на своей земле, покинули его.
«Я убеждена, что арцахцы этого не сделают. Но цена, которую уже платит армянский народ, является следствием последовательной политики нынешних властей, которые служат только и только турецко-азербайджанским геноцидальным планам», – сказала Алавердян.
Как она отметила, политические знания у действующих властей – нулевые, они должны четко понимать – все их «игры» уже понятны всем.
«Эта власть не имеет права говорить о том, что получила мандат народа, так как она проводит антигосударственную, антинародную, антинациональную политику», – заявила Лариса Алавердян.