21.03.2022. Կորոնավիրուսի 21 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում մարտի 20-ին կատարվել է 1752 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 73 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4  դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 21-ի հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422328 դեպք, որոնցից 409430 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2630 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8598 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1670 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 268 կորոնավիրուսով հիվանդ։

21.03.2022. В Армении подтвержден 21 новый случай заражения COVID-19, скончались 4 человека
За минувшие сутки в Армении подтвержден 21 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 1752 тестах), выздоровели 73 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1670.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 21 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422328.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 409430. На данный момент получают лечение 2630 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8598.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 268 зараженных коронавирусом пациентов.