21.03.2022. Կորոնավիրուսի 21 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում մարտի 20-ին կատարվել է 1752 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 73 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4  դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 21-ի հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422328 դեպք, որոնցից 409430 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2630 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8598 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1670 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 268 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia reports 21 fresh Covid cases
Armenia has confirmed 21 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 422,328 as of 11 a.m. Monday, March 21, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 1,752 Covid-19 tests were administered on March 20.
73 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 409,430.
3 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,598. The figure does not include the deaths of 1,670 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,630 active cases. As many as 2,952,590 tests have been performed in the country since the disease outbreak.