Disney-ի չորս աշխատակիցներ կալանավորվել են մարդկանց առևտրի ու մանկապղծության կասկածանքով
Ոստիկանության գաղտնի գործողությունների արդյունքում Disney-ի չորս աշխատակիցներ կալանավորվել են մարդկանց առևտրի, երեխաների գողության, մարմնավաճառության, մանկապղծության կասկածանքով։ Այս մասին գրում է NBC News-ը։
«March Sadness 2» անունով վեցօրյա գործողության ընթացքում ընդհանուր առմամբ 108 մարդ է ձերբակալվել։  Ֆլորիդայի ոստիկանության շերիֆ Գրեդի Ջարդն ասուլիսի ընթացքում հայտարարությունների իսկությունը վկայող լուսանկարներ է հրապարակել։
27-ամյա Քսավե Ջեքսոնի հետ, որն աշխատում է  Disney Polynesian Village Resort-ում որպես փրկարար, որպես 14-ամյա աղջիկ օնլայն շփվել է հատուկ հետախույզը։ Ջեքսոնը նրան ուղարկել է լուսանկարներ, որոնք ցույց են տալիս իր անպատշաճ վարքը։
Ջեքսոնը ձերբակալվել է։ Նա մեղադրվում է վնասակար նյութերի տարածման վերաբերյալ երեք հոդվածով։
Disney-ի մյուս երեք աշխատակիցների անունները ևս հրապարակվել են՝ 45-ամյա Ռալֆ Լիզ, 27-ամյա Շուբհամ  Մալավե և 24-ամյա Վիլակսոն Ֆիդելե։ Նրանց բոլորին մեղադրանք է առաջադրվել մարմնավաճառության հոդվածով։

Four Disney employees were arrested in a massive undercover operation targeting human traffickers, child predators and prostitution, NBC News reported.
The Polk County Sheriff's Office identified the workers at a news conference Wednesday following the conclusion of Operation March Sadness 2, a six-day sting that led to the arrests of 108 people.
Xavier Jackson, 27, of Kissimmee, allegedly communicated online and via text with an undercover detective posing as a 14-year-old girl, authorities said.
Jackson worked as a lifeguard at Disney’s Polynesian Village Resort, Sheriff Grady Judd said. He allegedly sent photos showing him "doing things that’s totally inappropriate" and bragged about working at the resort, the sheriff said.
Jackson was arrested and charged with three counts of harmful material and one count of unlawful communication.
The three other Disney employees were identified as Ralph Leese, 45; Shubham Malave, 27; and Wilakson Fidele, 24. They were all charged with soliciting a prostitute, Judd said.