Վիվա-ՄՏՍ. Հայատառ սիրված ստիկերները նորից հասանելի են «Viber»-ում
Վիվա-ՄՏՍ-ն ուրախությամբ տեղեկացնում է, որ բաժանորդների և օգտատերերի խնդրանքով, «Viber» մեսենջերի հետ համագործակցության շրջանակում, Վիվա-ՄՏՍ-ի թողարկած՝ հայատառ ստիկերները կրկին հասանելի են անվճար ներբեռնման համար, արդեն` անժամկետ:
Վիվա-ՄՏՍ-ն իր հայատառ ստիկերների առաջին շարքը` աղջկա կերպարով, թողարկեց «Viber»-ում 2019 թվականին, իսկ 2020 թվականին թողարկեց հայատառ ստիկերների երկրորդ շարքը՝ տղայի կերպարով՝ իր առաջին բջջային հայալեզու խաղի՝ «Սիս-Մասիս»-ի հետ միասին: Աղջկա և տղայի կերպարներով ստիկերներն ունեցան ավելի քանի 650 000 ներբեռնում: Սակայն սիրված կերպարներով ստիկերների անվճար ներբեռնման հնարավորությունը  ուներ ժամանակային սահմանափակում:
Հայատառ սիրված ստիկերները վերադարձել են և՝ այժմ արդեն անժամկետ: Դրանք հասանելի են «Viber» մեսենջերի օգտատերերին աշխարհի ցանկացած կետից:
«Վիվա-ՄՏՍ-ը կարևորում է բաժանորդների արձագանքներն ու հաշվի է առնում դրանք:
Հեռահաղորդակցությունը վաղուց արդեն ավելին է, քան բացառապես ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների մատուցման ոլորտ:
Մեր՝ թվային փոխակերպման ռազմավարության շրջանակում բավականին մեծ ջանքեր են գործադրվում տարբեր թվային հարթակներում ընկերության և բաժանորդների միջև երկկողմանի կապ ապահովելու ուղղությամբ: Դրա վառ ապացույցը Վիվա-ՄՏՍ-ի հայատառ ստիկերների կրկին հասանելիությունն է «Viber»-ում: Մեր բաժանորդների դրական արձագանքն ու ոգևորությունը նպաստեցին Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ սիրված հայատառ ստիկերներն անժամկետ հասանելի դարձնելուն՝ անվճար ներբեռնման հնարավորությամբ: Այս ստիկերները ևս կարևոր                                          միջոց են սոցցանցերում հայերենը խրախուսելու համար»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ինչպե՞ս ներբեռնել Վիվա-ՄՏՍ-ի նոր ստիկերները
Ստիկերները կարելի է որոնել «Viber»-ի ստիկեր-մարկետում՝ գրելով «Viva-MTS Stickers»: Ստիկերները կարելի է ներբեռնել անվճար և օգտագործել առանց սահմանափակումների: Դրանք հասանելի են ինչպես Վիվա-ՄՏՍ-ի, այնպես էլ այլ բջջային օպերատորների բաժանորդներին: Ներբեռնել կարելի է այստեղ.

Вива-МТС рада сообщить, что по просьбе абонентов и пользователей, в рамках сотрудничества с мессенджером «Viber», выпущенные Вива-МТС армяноязычные стикеры снова доступны для бесплатного скачивания, и на этот раз – без временных ограничений.
Согласно релизу, Вива-МТС выпустила в «Viber» первую серию своих стикеров в образе девочки в 2019 году. В 2020 году компания выпустила вторую серию стикеров в образе мальчика, с армянскими надписями, вместе со своей первой мобильной армяноязычной игрой «Сис-Масис».
Стикеры с изображением девочки и мальчика скачали более 650 000 раз. Однако ранее в течение ограниченного периода времени была доступна бесплатное скачивание стикеров в виде любимых персонажей.
Теперь популярные стикеры вернулись без временных ограничений. Они доступны пользователям мессенджера «Viber» из любой точки мира.
«Вива-МТС придает огромное значение отзывам своих абонентов и всегда старается оперативно реагировать на них. Телекоммуникации уже давно представляют собой нечто большее, чем просто услуга передачи голоса или данных. Наша стратегия цифрового преобразования направлена на обеспечение двусторонней связи между компанией и абонентами на разных цифровых платформах. Доказательством тому является перезапуск армянских стикеров Вива-МТС в приложении «Viber». Положительный отклик и воодушевление наших абонентов помогли сделать любимые стикеры Вива-МТС доступными с возможностью бесплатного скачивания без временных ограничений. Мы рады, что эти стикеры – еще один способ продвижения армянского языка в социальных медиа», — сказал генеральный директор Вива-МТС Ральф Йирикян.
Как скачать новые стикеры Вива-МТС?
Стикеры можно найти в поисковом поле стикер-маркета «Viber», написав «Viva-MTS Stickers». Их можно скачать бесплатно и использовать без ограничений. Стикеры доступны абонентам Вива-МТС, а также других мобильных операторов. Стикеры можно скачать здесь: