Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Փառուխի ուղղությամբ խախտել է շփման գիծը. Տեղեկատվական շտաբ
«Մարտի 24-ին, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը: Պաշտպանության բանակի և Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը և նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր:
Հայտնում ենք, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք և երեխաները:
Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է:

Информационный штаб: ВС Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух, были эвакуированы женщины и дети
17:57 24/03/2022
Информационный штаб Республики Арцах (НКР) сообщает
24 марта, в районе 16:00 вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района. Представители Армии обороны и дислоцированного в Республике Арцах миротворческого контингента пытаются посредством переговоров предотвратить дальнейшее продвижение противника и отбросить его на исходные позиции.
Сообщаем, что в целях безопасности из села Храморт Аскеранского района были эвакуированы женщины и дети.
Призываем население сохранять спокойствие, на остальных участках линии соприкосновения обстановка в данный момент стабильная.