«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ ՊՆ N զորամասերի որոշ պաշտոնատար անձինք աշխատանքից ազատվեն
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ չի բացառվում, որ ՊՆ N զորամասերի որոշ պաշտոնատար անձինք աշխատանքից ազատվեն՝ կապված անցած շաբաթ, ըստ նախնական վարկածի, ինքնասպան եղած զինվորների դեպքերի հետ։
Բանն այն է, որ մարտի 18-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը աշխատանքային այցով եղել է Սյունիքի մարզում: Զորամասերից մեկում սպաների հետ հանդիպմանը նախարարն ընդգծել է, որ տեղի ունեցածը որոշ ստորաբաժանումներում կարգապահության, ինչպես նաև առանձին զինծառայողների բարոյահոգեբանական ոչ պատշաճ մակարդակի հետևանք է:
Այս մասին հայտնել էր ՊՆ-ն, սակայն, մեզ հասած լուրերի համաձայն, նախարարը դեպքի մասին խոսելիս խիստ գնահատականներ է տվել եւ բարձրացրել է պատասխանատուների հարցը, ուստի չի բացառվում, որ քննության ընթացքում առաջ քաշվի բարձրաստիճան պաշտոնյաների անգործության հարցը, ինչի հետեւանքով արձանագրվել են դեպքերը»:

«Жоховурд»: Не исключается, что некоторые должностные лица Минобороны будут уволены
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что возможно, некоторые должностные лица N-ской воинской части Минобороны будут уволены с работы из-за произошедшего на прошлой неделе случая самоубийства военнослужащих.
«Дело в том, что 18 марта министр обороны Армении Сурен Папикян посетил с рабочим визитом Сюникскую область. На встрече с офицерами в одной из воинских частей министр подчеркнул, что произошедшее является следствием ненадлежащего уровня дисциплины, а также морально-психологического состояния отдельных военнослужащих в некоторых подразделениях. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Армении.
Однако, по нашим сведениям, министр, говоря о произошедшем, дал довольно жесткую оценку и поставил вопрос об ответственности, посему не исключается, что в ходе следствия будет выдвинут вопрос бездействия высокопоставленных должностных лиц, в результате которого имели место эти инциденты», - пишет газета.