Արցախում կարևոր է ապահովել նախկինում ընդունված պայմանավորվածությունների կատարումը. Պեսկով
Այժմ ամենակարևորն է Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված իրավիճակում ապահովել բոլոր կողմերի կողմից նախկինում ընդունված պայմանավորվածությունների կատարումը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Այժմ գլխավորը բոլոր կողմերի կողմից համապատասխան պայմանավորվածությունների պայմանների կատարման ռեժիմի շարունակությունն ապահովելն է», - ասել է նա:
Պեսկովը նաև պատասխանել է լարվածության աճի ֆոնին խաղաղապահների լրացուցիչ զորակազմ ուղարկելու հնարավորության մասին հարցին ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է հարցնել Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչներին, որոնք շփվում են հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ:

The Kremlin believes it is essential to ensure that all parties concerned adhere to the previously achieved agreements on Nagorno-Karabakh (Artsakh), Russian presidential spokesman Dmitry Peskov told the media on Monday, TASS reported.
At the same time, he said the question of delegating an extra peacekeeping contingent to Artsakh amid growing tensions should be addressed to the Defense Ministry.
"This question should be addressed to our military officials. They keep in touch with the Azerbaijani and Armenian sides. It is most important now to enforce compliance with the achieved agreements by all parties concerned," the Kremlin official said.