Արցախում կարևոր է ապահովել նախկինում ընդունված պայմանավորվածությունների կատարումը. Պեսկով
Այժմ ամենակարևորն է Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված իրավիճակում ապահովել բոլոր կողմերի կողմից նախկինում ընդունված պայմանավորվածությունների կատարումը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Այժմ գլխավորը բոլոր կողմերի կողմից համապատասխան պայմանավորվածությունների պայմանների կատարման ռեժիմի շարունակությունն ապահովելն է», - ասել է նա:
Պեսկովը նաև պատասխանել է լարվածության աճի ֆոնին խաղաղապահների լրացուցիչ զորակազմ ուղարկելու հնարավորության մասին հարցին ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է հարցնել Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչներին, որոնք շփվում են հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ:

Дмитрий Песков: В Арцахе важно обеспечить выполнение ранее принятых договоренностей
Сейчас самое важное в ситуации с Нагорным Карабахом обеспечить соблюдение всеми сторонами выполнения ранее принятых договорённостей. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Сейчас главное — обеспечить продолжение режима выполнения всеми сторонами условий соответствующих договорённостей", — сказал он.
Также Песков ответил на вопрос о возможной отправке в регион дополнительного контингента миротворцев на фоне роста напряжённости, подчеркнув, что его следует задать представителям Минобороны России, которые контактируют с азербайджанской и армянской сторонами.