29.03.2022. Կորոնավիրուսի 16 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում մարտի 28-ին կատարվել է 2416 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 16 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 34 հիվանդ, արձանագրվել է մահվան 2 դեպք։ Մահացածներից մեկն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 29-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 484 դեպք, որոնցից 409 853  առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2344 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8611  մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1676 է:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 287 կորոնավիրուսով հիվանդ։

29.03.2022. В Армении подтверждено 16 новых случаев заражения COVID-19, скончались 2 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 16 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2416 тестах), выздоровели 34 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 2 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1676.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 29 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422 484.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 409 853. На данный момент получают лечение 2344 пациента.
Число случаев с летальным исходом составило 8611.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 287 зараженных коронавирусом пациентов.