01.04.2022. Կորոնավիրուսի 21 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում մարտի 31-ին կատարվել է 2063 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 55 հիվանդ, արձանագրվել է մահվան 4 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում ապրիլի 1-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 540 դեպք, որոնցից 410 042 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2205 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8616 մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1677 է:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 293 կորոնավիրուսով հիվանդ։

01.04.2022. В Армении подтвержден 21 новый случай COVID-19, скончались 4 человека
За минувшие сутки в Армении подтвержден 21 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 2063 тестах), выздоровели 55 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1677.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 1 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422 540. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 410 042. На данный момент получают лечение 2205 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8616.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 293 человека с коронавирусом.