Ապրիլի 2-3-ը աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար Լուիջի դի Մայոն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ ֆեյսբուքյան էջը։
Ապրիլի 3-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Իտալիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որին կհետևեն մամուլի համար հայտարարությունները:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև Լուիջի դի Մայոյի հանդիպումները ՀՀ նախագահի, ՀՀ վարչապետի և ՀՀ ԱԺ նախագահի հետ:
Նշենք, որ Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար Լուիջի դի Մայոն այսօր այցելել է Ադրբեջան, հանդիպումներ ունեցել Իլհամ Ալիևի, Ջեյհուն Բայրամովի հետ։

Italian foreign minister to pay a visit to Armenia
On April 2-3, Italian Minister of Foreign Affairs and International Cooperation Luigi Di Maio will pay a working visit to Armenia.
On April 3, a meeting of the foreign ministers of Armenia and Italy will take place at the Foreign Ministry of Armenia, followed by statements for the press, its spokesman Vahan Hunanyan said
Meetings of Luigi Di Maio with Armenia's president, prime minister and the National Assembly speaker are also scheduled.
Incidentally, Luigi Di Maio visited Azerbaijan today and met with the country's president and foreign minister.