05.04.2022. Կորոնավիրուսի 13  նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում ապրիլի 4-ին կատարվել է 2733 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 13  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 105  հիվանդ, արձանագրվել է մահվան 3 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում ապրիլի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 594 դեպք, որոնցից 410 229 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2067 պացիենտ:

05.04.2022. В Армении подтверждено 13 новых случаев COVID-19, скончались 3 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 13 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2733 тестах), выздоровели 105 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 3 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1679.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 5 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422 594. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 410 229. На данный момент получают лечение 2067 пациентов.