«Հետք». Խաչատուր Սուքիասյանի որդին ապօրինի շինարարություն է իրականացնում Երևանի կենտրոնում
«Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի որդին՝ Ալբերտ Սուքիասյանը, Երևան քաղաքի կենտրոնում ապօրինի շինարարություն է իրականացնում։
«Հետք»-ը մարտի 31-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում, ֆիքսել էր, որ Խանջյան փողոցի և Տիգրան Մեծի պողոտայի հատման մասում շինարարական աշխատանքներ են ընթանում։ «Լունապարկի» սկզբնամասում՝ «Քուին բուրգեր» սննդի կետի հարևանությամբ, բետոնախառնիչ մեքենա է աշխատում, իսկ սննդի կետի հետնամասում հենասյուներ են կառուցվում։
Արդեն հաջորդ աշխատանքային օրը՝ ապրիլի 1-ին, գրավոր հարցմամբ դիմեցինք Երևանի քաղաքապետարան, խնդրեցինք տրամադրել շինարարությունը թույլատրող քաղաքաշինական փաստաթղթերը։
Երևանի քաղաքապետարանից այսօր՝ մարտի 5-ին, ստացած պատասխանից պարզ դարձավ, որ շինարարությունն ապօրինի է իրականացվում, իսկ կառուցապատողն ԱԺ պատագամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի որդին է` Ալբերտ Սուքիասյանը։
«Տեղեկացնում ենք, որ Տիգրան Մեծի պողոտայի հ.17/4 հասցեում, առանց համապատասխան թույլտվության, իրականացվել է շինության վերակառուցման, մասնավորապես քարե պատերի և ծածկի իրականացման աշխատանքներ, որի առնչությամբ աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության կողմից 30.03.2022 թվականին քաղաքացի Ալբերտ Սուքիասյանի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ թիվ 041196 արձանագրությունը՝ վերջինիս վարչական պատասխանատվության ենթարկելու համար»,- «Հետք»-ին հայտնել են Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության վարչությունից։

Hetq: Сын Хачатура Сукиасяна осуществляет незаконную застройку в центре Еревана
«Сын депутата властной парламентской фракции “Гражданский договор” Хачатура Сукиасяна Альберт Сукиасян осуществлет в центре Еревана незаконное строительство.
3 марта около 19:30 Hetq.am зафиксировал проведение строительных работ на месте пересечения улицы Ханджяна и проспекта Тигран Мец. Рядом с точкой быстрого питания “Куин бургер” и “Лунапарком” работала бетономешалка, а за торговой точкой возводились опорные столбы. На следующий же день, 1 апреля, мы направили в столичную мэрию запрос, которым просили предоставить градостроительные документы, разрешающие проведение строительных работ на указанном участке.
Сегодня, 5 апреля, мэрия прислала ответ, в котором сообщалось, что строительство ведется незаконно, а застройщиком является Альберт Сукиасян, сын депутата Национального Собрания Хачатура Сукиасяна.
“Сообщаем, что по адресу пр.Тигран Мец, 17/4 без соответствующего разрешения ведутся работы по реконструкции строения, по поводу чего 30.03.2022 г. в отношении гражданина Альберта Сукиасяна Службой общественного порядка администрации мэрии был составлен протокол номер 041196 об административном правонарушении с целью привлечения последнего к административной ответственности”,- сообщило Hetq.am управление информации мэрии».