Եկատերինա Ստրիժենովան՝ Հայաստան այցի և իր հասցեին տարածած սուտ լուրերի մասին
Ռուս հայտնի դերասանուհի և հեռուստահաղորդավարուհի Եկատերինա Ստրիժենովան Թելեգրամում գրառում է արել՝ հրապարակայնորեն դիմելով  բոլորին, ովքեր հրապարակել են ապրիլի 4-6-ը Հայաստան կատարած իր այցի մասին «նա ընդմիշտ հեռացել է Ռուսաստանից» համատեքստում։
«Նախ, սովորեք կարդալ ռուսերեն: Նրանց համար, ովքեր չգիտեն, թե ինչպես, թարգմանում եմ. գրառմանս իմաստն այն է, որ ամբողջ աշխարհը ատելությամբ լցված է ռուսական ամեն ինչի նկատմամբ, բայց Հայաստանում պահպանել են բարեկամական վերաբերմունք։
Երկրորդ, գրողներից ոչ ոք չի խոսել իմ կամ իմ գործակալի հետ, ինչը նշանակում է, որ նրանք գիտակցաբար կեղծ տեղեկություններ են գրել իմ ընտանիքի դեմ բացասական հասարակական կարծիք ստեղծելու համար:
«Թռավ Երևան» և «փախավ Ռուսաստանից»՝  երկու մեծ տարբերություններ են, և բոլոր նրանք, ովքեր որոշել են սենսացիա անել, լավ գիտեն իրենց մանիպուլյացիայի մասին: Այսպիսով, ձեր ներկայացրած տեղեկատվությունն  առաջացրեց «նա Ռուսաստանի թշնամին է» և «հայրենիքի դավաճան» արձագանքը, ինչը հաստատում է Թելեգրամի իմ ալիքը,  դատարանի համար  բոլոր սքրինշոթները պահպանված են»,- գրել է դերասանուհին։
Նա նշել է, որ նաև վտանգել են իր աշխատանքը  Գորկու անվան Մոսկվայի գեղարվեստական թատրոնում, որի բեմում ապրիլի 7, 8, 27, 28, 29-ին հանդես է գալու Եսենինի «Կանայք» պիեսում, այդ մասին նշված է նաև ազդագրերում, Բանակի թատրոնում, որտեղ հանդես է գալու ապրիլի 9-ին «Տիկին մեկ օր» ներկայացման մեջ:
«Դուք խաթարել եք վստահությունը իմ հանդեպ՝ որպես պատասխանատու աշխատակցի, 28 տարվա փորձով 1-ին ալիք հաղորդավար, որտեղ ես աշխատանքի եմ լինելու ապրիլի 11-ին և 12-ին:
Եվ վերջինը՝ ես Ռուսաստանի քաղաքացի եմ, այլ անձնագիր չունեմ։ Ես այլ երկրներում անշարժ գույք չունեմ: Ես աշխատում եմ 14 տարեկանից, իմ փողերը ռուսական բանկերում են, ես իմ երկրում հարկ եմ վճարում, բարեգործություն եմ անում։
Բոլոր նրանց, ովքեր կեղծ լուրեր են գրել, թե իբր ես «փախել եմ և դավաճանել հայրենիքիս», ես ուղիղ մեկ օր եմ տալիս այս սուտն իրենց էջից հեռացնելու համար։
Այնուհետև, ես կսկսեմ գործողություններ իրավական դաշտում: Հուսով եմ, որ «Ֆեյքերի մասին օրենքից» հետո իմ Հայրենիքը կպաշտպանի ինձ»,- գրել է Եկատերինա Ստրիժենովան։

Екатерина Стриженова: Весь мир полон ненависти ко всему русскому, а в Армении сохранили доброжелательное отношение
Известная российская актриса и телеведущая Екатерина Стриженова пишет:
«Обращаюсь публично ко всем, напечатавшим о моей поездке с 4 по 6 апреля в Армению в контексте «она навсегда покинула Россию»!
Первое, научитесь читать по-русски! Для тех, кто не умеет, перевожу: смысл моего поста - весь мир полон ненависти ко всему русскому ,а в Армении сохранили доброжелательное отношение !!
Второе: никто из написавших не говорил со мной или с моим агентом , а значит , специально написал заведомо ложную информацию, чтобы создать негативное общественное мнение против моей семьи!
«Полетела в Ереван» и « сбежала из России» - это две большие разницы , и каждый, кто решил из этого сделать сенсацию , прекрасно знает о своей манипуляции! ТАК поданная вами информация спровоцировала реакцию « она враг России» и «предатель Родины » , что подтверждается на моей странице в телеграмме , все скрины для суда сохранены !
Вы поставили под угрозу мою работу в МХАТ им .Горького , где я указана в афише спектакля «Женщины» Есенина 7,8,27,28,29 апреля и в театре Армии , где я заявлена в афише 9 апреля в спектакле «Леди на день»!
Вы подрываете доверие ко мне , как ответственному сотруднику , ведущей 1 канала с 28-летним стажем , где я стою в рабочей в сетке 11 и 12 апреля!
И последнее: Я гражданка России, других паспортов у меня нет! У меня НЕТ недвижимости в других странах!
Я работаю с 14 лет,мои деньги в российских банках, я плачу налоги в своей стране.Занимаюсь благотворительностью.
Всем, кто написал фейковые новости о том, что я якобы «сбежала и предала свою родину» , ДАЮ РОВНО СУТКИ, чтобы убрать это враньё со своих страниц.
Дальше я начну действия в рамках правового поля! Надеюсь, что после «закона о фейках» моя Родина меня защитит !!!!!!»