Հապշտապ հողեր հանձնելու մասնագետը քո ղեկավարն է. Մամիջանյանը՝ Ռուբինյանին
ԱԺ փոխնախագահ, ՔՊ-ական Ռուբեն Ռուբինյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի տարածած հայտարարությանը.
««ՓՈՒԼԱՅԻՆԻ և փաթեթայինի տարբերության մասին մի քանի անգամ հրապարակային խոսել եմ, նաև հանգամանորեն բացատրել, որ փաթեթային տարբերակը չի կարող կյանքի կոչվել մեկ օրում կամ մեկ ժամում, այլ միանշանակ պետք է լուծվի փուլերով»։
ՍերԺ Սարգսյան, 13.04.22։
Փաստորեն, ըստ Սարգսյանի տրամաբանության, փաթեթային տարբերակը նույն փուլայինն է, որը պարզապես կոչվում է փաթեթային, որը իրականացվում է փուլային, բայց փուլային չէ, որովհետև փաթեթային է»։
Ռ.Ռուբինյանին արձագանքել է ՀՀԿ-ական, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը.
«Եթե Ռուբեն Ռուբինյանը լիներ Հայաստանի каламбур-ի հավաքականի հարձակվողը՝ ես հանգիստ կլինեի, որ ոսկի մեդալը մերն է լինելու: Բայց քանի որ նա հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մեր երկրի հատուկ ներկայացուցիչն է՝ ես խիստ անհանգիստ եմ այն փաստով, որ նա չի կարողանում ընկալել Նախագահ Սարգսյանի այսօրվա տված մեկնաբանությունը:
Հապշտապ հողեր հանձնելու մասնագետը քո ղեկավարն է, ինչպես նա արեց նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ նախատեսված և դրանում չներառված հայկական տարածքների հետ, իսկ այ փաթեթային տարբերակը ենթադրում է, որ պայմանավորվածությունները իրականացվելու են հաջորդաբար, տարբեր ժամանակային ֆազաներում, ՓՈՒԼերում, սակայն դրանց մասին պայմանավորվածությունները ընդունվելու են ՓԱԹԵԹով»:

Мамиджанян – Рубиняну: Специалист по поспешной сдаче земель – твой руководитель
Вице-спикер Национального Собрания Армении, член партии власти «Гражданский договор» Рубен Рубинян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся распространенного 13 апреля офисом третьего президента Армении Сержа Саргсяна заявления.
«"О ПОЭТАПНОМ и пакетном вариантах я несколько раз говорил публично, также обстоятельно объяснил, что пакетный вариант не может быть воплощён в жизнь за один день или за один час, а однозначно должен решаться этапами".
Серж Саргсян, 13.04.22.
Фактически, по логике Саргсяна, пакетный вариант – тот же поэтапный, который просто называется пакетным, который реализуется поэтапно, но не является поэтапным, потому что он – пакетный», – написал Рубинян.
Рубиняну ответил член Республиканской партии Армении, секретарь фракции НС «Честь имею» Айк Мамиджанян:
«Если бы Рубен Рубинян был нападающим сборной Армении по каламбуру, я был бы спокоен, что золотая медаль будет нашей. Но поскольку он является специальным представителем нашей страны по нормализации армяно-турецких отношений, я крайне обеспокоен тем фактом, что ему не удается воспринять сегодняшний комментарий  президента Саргсяна.
Специалист по поспешной сдаче земель – твой руководитель, как он это сделал в случае с предусмотренными заявлением от 9 ноября и не включенными в него армянскими территориями. А вот пакетный вариант предполагает, что договоренности будут реализовываться по очереди, в разные временные фазы, ЭТАПами, но договоренности по ним будут приняты в ПАКЕТЕ».