Ազատության հրապարակում վիճակը լարված է, քաղաքացիները բերման են ենթարկվում
Ազատության հրապարակում, հարակից տարածքում լարված իրավիճակ է։ Ոստիկանները բռնի ուժ կիրառելով՝ բերման են ենթարկում խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին։
Նախքան քաղաքացիներին բերման ենթարկելը՝ ոստիկանների կողմից քաղաքացիներին ուղղված որևէ հորդոր, տարածքը լքելու որևէ կոչ չի եղել։
«Նիկոլ դավաճան», Նիկոլ դավաճան» բղավում են են քաղաքացիները։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հայտարարեց, որ քայլելով գնում են Ազատության հրապարակ, 10-15 րոպե սպասում են, իրենց վրանները բերում են, տեղադրում են ու շարունակում են իրենց անժամկետ ակցիան։
Հիշեցնենք, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն Ազատության հրապարակում հայտարարեց անժամկետ բողոքի ակցիաների մեկնարկի մասին, քաղաքացիներին հրավիրեց հրապարակ։
Ազատության հրապարակում այս պահին բազմաթիվ քաղաքացիներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ, փորձագետներ են հավաքվել։

Обстановка на площади Свободы в Ереване напряженная, граждан подвергают приводу
Обстановка на площади Свободы в Ереване – напряженная. Полицейские, применяя силу, подвергает приводу участников мирной акции.
При этом приводу граждан не предшествовало каких-либо призывов Полиции к участникам акции, требований покинуть территорию.
«Никол – предатель, Никол – предатель», – скандируют граждане.
Артур Ванецян, лидер фракции «Честь имею», лидер партии «Родина», объявил, что они идут до площади Свободы, ждут 10-15 минут, приносят свои палатки, устанавливают и продолжают свою бессрочную акцию.
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Честь имею», председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян заявил, что они идут до площади Свободы, ждут 10-15 минут, приносят их палатки, устанавливают и они продолжают свою бессрочную акцию.
Напомним, глава фракции НС «Честь имею», председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян заявил о начале бессрочных акций протеста на площади Свободы, пригласил на площадь граждан.
В настоящий момент на площади Свободы собрались многочисленные граждане, политические, общественные деятели, эксперты.