19.04.2022. Կորոնավիրուսի 14 նոր դեպք է հաստատվել
Հայաստանում ապրիլի 18-ին կատարվել է 3332 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 14  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 27 հիվանդ, արձանագրվել է մահվան 1 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում ապրիլի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 784դեպք, որոնցից 410 485 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 1995 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8622 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1682 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 304 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 14 new coronavirus infections in 24 hours, bringing the national tally to 422,784 as of 11 a.m. Tuesday, April 19, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 3,332 Covid-19 tests were administered on April 18.
27 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 410,485.
No new Covid-19 deaths have been recorded in the country and the official death toll remains unchanged at 8,622. The figure does not include the deaths of 1,682 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 1,995 active cases. As many as 3,020,875 tests have been performed in the country since the disease outbreak.