«Հրապարակ». Ուժերից յուրաքանչյուրը փորձելու է առանձին ակցիաներով և փողոց դուրս բերած զանգվածով լուծել խնդիրը
««Հայաստան» դաշինքի պատգամավորները` Արթուր Վանեցյանի նստացույց անելու օրվանից սկսած, հայտարարում են, թե ընդդիմությունն ապակենտրոն, ցանցային պայքար է տանելու, և դրա մեկնարկը պատրաստվում էին տալ ԱԺ լսումներով` ապրիլի 21-ին, որը չեղարկվեց, իսկ կուլմինացիան ապրիլի 23-ից էր սկսվելու՝ ՀՅԴ երիտասարդների ավանդական ջահերով երթով, որին այս տարի հնարավոր է պատմական նրբերանգներ հաղորդեն՝ Բաշ-Ապարանի, Սարդարապատի, Ղարաքիլիսայի լեյտմոտիվներով։
Երիտասարդները, ավանդույթի համաձայն, ջահերով կբարձրանան Ծիծեռնակաբերդ, սակայն այնտեղից ոչ թե տուն կգնան, այլ կգիշերեն, որպեսզի հաջորդ օրը շարունակեն երթը։ Ամեն դեպքում, սա լինելու է յուրօրինակ ուժի ցուցադրություն, իսկ դրանից հետո կմեկնարկեն բողոքի ակցիաները։
Ենթադրվում է, որ երկու խմբակցությունները միաժամանակ, ավելի ճիշտ` զուգահեռ կգործեն, ասենք` Վանեցյանը՝ Ազատության հրապարակից, «Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչներն այլ գործողություններ կանեն: Սակայն միասնական լիդերի` ակցիաները կոորդինացնողի խնդիր կա, ուստի ուժերից յուրաքանչյուրը փորձելու է առանձին ակցիաներով և փողոց դուրս բերած զանգվածով լուծել խնդիրը»։

«Грапарак»: Каждая из политических сил попытается решить проблему отдельными акциями
Газета «Грапарак» пишет, что депутаты блока «Армения», начиная с объявленного Артуром Ванецяном сидячего пикета, заявляют, что оппозиция будет вести децентрализованную, сетевую борьбу.
«Эти действия собирались начать с парламентских слушаний 21 апреля, которые отменены властями. А кульминацией должно стать традиционное факельное шествия молодежи АРФД 23 апреля, которому в этом году, возможно, будут приданы исторические нюансы – лейтмотивы Баш-Апаранского, Сардарапатского, Каракилисского сражений.
Молодежь по традиции поднимется с факелами в Цицернакаберд, однако не уйдет оттуда, а останется ночью, чтобы продолжить шествие на следующий день. Во всех случаях, это станет своеобразной демонстрацией силы, после чего стартуют все акции. Предполагается, что две фракции будут действовать одновременно, а точнее, параллельно. Однако есть проблема единого лидера, координатора действий, посему каждая из сил попытается решить проблему отдельными акциями и силами», - пишет газета.