Երևանյան բեմում Գարուն կատարեց նաև Շառլ Ազնավուրի ու Միշել Լեգրանի երգերից
Նախօրեին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացավ ֆրանսիացի հայտնի երգիչ Գարուի մենահամերգը։
Նա առաջին անգամ Երևանում ելույթ է ունեցել 2009 թվականին։ Համերգի ժամանակ խոստովանեց, որ ուրախ է կրկին վերադառնալ Հայաստան ու ելույթ ունենալ հայ հանդիսատեսի համար։
Գարուն երևանյան բեմից ևս մեկ անգամ, ինչպես օրեր առաջ Երևանում կայացած ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ ինքը հայ չէ, թեև հաճախ են իր ազգանունը նշում Գարանյան։
«Իմ ազգանունը Գարան է, ոչ թե Գարանյան, բայց ես սիրում եմ Հայաստանը»,- նշեց երգիչը։
Լեփ-լեցուն դահլիճում նա կատարեց ոչ միայն իր երգերից, նաև Շառլ Ազնավուրից, Միշել Լեգրանից, Ջո Դասենից և այլ հայտնի երգիչների ստեղծագործություններից, հանդիսատեսը հաճախ ձայնակցում էր նրան։
Գարուն ընթացքում ներկայացրեց պատմություններ իր ու ընտանիքի հետ կապված, կատարեց 20-ամյա դստեր գրած երգը։
Երգիչը փորձեց համերգային երեկոն ամփոփել հանրահայտ «Belle» երգով, սակայն հանդիսատեսի անդադար ծափահարությունները նրան ու երաժիշտներին կրկին բեմ բերեց։
Գարուի համերգը կայացավ «Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնի շրջանակում Ֆրանկոֆոնիային Հայաստանի լիիրավ անդամակցության 10-ամյակի առիթով:

На ереванской сцене Гару исполнил произведения Шарля Азнавура и Мишеля Леграна
В СКК имени Карена Демирчяна в Ереване накануне с сольным концертом выступил всемирно известный франко-канадский певец и актер, звезда мюзикла «Собор Парижской Богоматери» Гару.
Впервые он выступил в Ереване в 2009 году. Во время концерта он признался, что счастлив снова вернуться в Армению и выступить перед армянской публикой.
С ереванской сцены Гару еще раз, как и несколько дней назад на пресс-конференции в Ереване, отметил, что он – не армянин, хотя и часто в СМИ его фамилию пишут как Гаранян.
«Моя фамилия Гаран, а не Гаранян, но я люблю Армению», – указал певец.
В переполненном зале он исполнил не только свои песни, но и произведения из репертуаров  Шарля Азнавура, Мишеля Леграна, Джо Дассена и других известных певцов, публика часто подпевала ему.
Гару во время концерта рассказывал и истории о себе и своей семье, исполнил песню, написанную его 20-летней дочерью.
Певец попытался завершить концертный вечер знаменитой песней «Belle», но непрекращающиеся аплодисменты зала вернули его и музыкантов на сцену.
Концерт Гару приурочен к десятой годовщине членства Армении в Международной организации Франкофонии (МОФ).