«Հրապարակ». «Հայաստան» դաշինքում փողոցային պայքարին զուգահեռ քննարկում են ԱԺ վարչական պաշտոններից հրաժարվելու հարցը
09:54 23/04/2022
«Խորհրդարանական ամենամեծ ընդդիմադիր դաշինքում` «Հայաստան»-ում, փողոցային պայքարին զուգահեռ քննարկում են, այսպես կոչված, դաշինքի տնօրինած ԱԺ վարչական պաշտոններից հրաժարվելու հարցը։ Խոսքն ԱԺ փոխնախագահի, հանձնաժողովի ղեկավարների պաշտոնների մասին է։ Այս տեսակետին կողմ պատգամավորների փաստարկներն այն են, որ այդ պաշտոնները, մեծ հաշվով, իրենց առավելություն չեն ընձեռում՝  չհաշված մի փոքր հավելյալ աշխատավարձը, քան շարքային պատգամավորներինն է, և ծառայողական ավտոմեքենաները։
Մեզ ասացին, որ փողոցային պայքարի ընթացքը կարող է որոշիչ դառնալ նաև այս հարցում։ Այժմ հարցը դեռ առկախված է»։

«Грапарак»: В блоке «Армения» обсуждается вопрос отказа от должностей в парламенте, параллельно уличной борьбе
11:49 23/04/2022
Газета «Грапарак» пишет, что в самом большом оппозиционном парламентском блоке «Армения» параллельно с уличной борьбой обсуждается также вопрос отказа от так называемых административных должностей в парламенте. Речь идет о должностях вице-спикера, руководителей постоянных комиссий.
«Аргументы сторонников этой точки зрения в том, что эти должности, по большому счету, не дают им преимуществ, не считая чуть более высокой зарплаты, чем получают рядовые депутаты и служебные машины.
Нам сказали, что ход уличной борьбы может стать определяющим фактором в этом вопросе. Вопрос пока в подвешенном состоянии», - пишет газета.