Միրզոյանն ու Բայրամովը համաձայնության են եկել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի կառուցվածքի շուրջ
Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳ նախարարությունից։
Նախարարները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների առաջնորդների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման շուրջ։
Կողմերը համաձայնության են եկել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի կառուցվածքի շուրջ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի վերաբերյալ հանդիպում անցկացնել։
Կողմերը քննարկել են նաև հումանիտար խնդիրների լուծման, ինչպես նաև խաղաղ բանակցությունների նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:

Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Monday held a phone call with Foreign Minister of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, the Armenian Foreign Ministry reported.
The ministers exchanged views as a follow-up to the agreements reached at the level of the leaders of both states.
The sides agreed on the structure of the Armenian-Azerbaijani commission on border delimitation and security.
It was agreed to convene a meeting of the border commission in the near future.
Mirzoyan and Bayramov also discussed the resolution of humanitarian issues as well as the preparation of peace talks.