Վրաերթի ենթարկված կինը մահացել է
Ավելի վաղ տեղեկություն էր հայտնվել, որ Փաշինյանի կառավարական ավտոշարասյունը վթարի է ենթարկել երիտասարդ հղի կնոջ։
Դեպքի վերաբերյալ  ՀՀ ոստիկանությունն էլ  տեղեկացնում է․«Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 18․24-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Լեո-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկի մոտ ամենագնացը վրաերթի է ենթարկել մի կնոջ։ Նախնական տվյալներով՝ քաղաքացուհին վրաերթի է ենթարկվել Ճանապարհային ոստիկանության «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայով, որը գտնվել է ծառայության մեջ։ Վրաերթի ենթարկվածը տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն։ Հանգամանքները քննությամբ պարզվում են»։

Сбитая в Ереване женщина скончалась
Ранее сайт сообщал, что правительственный кортеж Никола Пашиняна совершил наезд на молодую беременную женщину.
Полиция Республики Армения в связи с происшествием сообщила: «26 апреля, в 18:24, в центр оперативного управления Полиции поступило сообщение о том, что возле перекрестка улиц Лео-Паронян внедорожник совершил наезд на женщину. По предварительным данным, гражданка была сбита автомобилем марки Toyota Дорожной Полиции, которая находилась на службе. Пострадавшая была доставлена в МЦ Наири. Обстоятельства выясняются».