Համացանցում տարածվել են աշխատանքից կառավարական ամառանոց վերադարձող Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի մասնակցությամբ վրաերթի կադրեր։
Ինչպես երևում է տեսանյութում, վրաերթի հետևանքով մահացած հղի կինը՝ Սոնա Մնացականյանը դեպքի պահին անցնում է հետիոտնային անցումով։
Հիշեցնենք, որ վրաերթը տեղի է ունեցել երեկ Լեո-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկում։ Վրաերթի հետևանքով մահացել է Արարատի մարզի 28-ամյա բնակչուհին։ Նա բալիկի էր սպասում։ Պտղի կյանքն էլ փրկել չի հաջողվել։
Քննչական կոմիտեն հայտնել է, ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության ուղեկցող սպայական վաշտի հրամանատարն իր կողմից վարած «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Արարատի մարզի 28-ամյա բնակչուհուն, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով վերջինս տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ գիտակցության չգալով՝ մահացել է:
Նշված ավտոմեքենայի վարորդը դեպքից հետո թողել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը և հեռացել, սակայն ժամը 20:05-ին վերադարձել է դեպքի վայր և մասնակցել կատարվող քննչական գործողություններին: Նա ձերբակալված է։

В Сеть попали кадры наезда автомобиля из кортежа Пашиняна
В Сети распространились кадры наезда, совершенного одним из автомобилей кортежа возвращающегося с работы в правительственный особняк Никола Пашиняна.
Как видно на видео, сбитая насмерть беременная женщина – Сона Мнацаканян – в момент инцидента переходит дорогу по пешеходному переходу.
Напомним, наезд произошел накануне на перекрестке улиц Лео-Паронян. Погибла 28-летняя жительница Араратской области. Она ждала ребенка. Не удалось спасти и плод.
СК Армении сообщил: «Командир сопровождающего офицерского взвода Дорожной полиции на автомобиле марки «Тойота Прада» совершил наезд на 28-летнюю жительницу Араратской области. Последняя с телесными повреждениями была доставлена в медцентр «Наири», где, не приходя в сознание, скончалась.
Водитель указанного автомобиля оставил место ДТП, но позже, около 20:05, вернулся на место происшествия и принял участие в следственных мероприятиях.