Հավաքի մասնակիցները պարտավոր են հավաքի ընթացքում չկրել զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ. Ոստիկանություն
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել՝ հիշեցնում է, որ «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 30-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի համաձայն՝ հավաքի մասնակիցները պարտավոր են հավաքի ընթացքում չկրել զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ։
«ՀՀ ոստիկանությունը հորդորում է խստորեն պահպանել վերը նշված նորմի պահանջները, ինչը բխում է հասարակական անվտանգության շահերից»,- նշված է ոստիկանության հայտարարության մեջ։

Полиция Армении: Участники собрания обязаны не носить при себе оружия или используемых в качестве оружия предметов
16:25 01/05/2022
Полиция Республики Армения распространила заявление, напоминая:
В соответствии с п.1 части1 статьи 30 Закона РА «О свободе собраний», участник собрания обязан не носить при себе оружия или используемых в качестве оружия предметов в ходе собрания.
«Полиция Республики Армения призывает строго соблюдать требования вышеуказанной нормы, что исходит из интересов общественной безопасности», – указывается в заявлении.