Դատախազությունն ուսումնասիրում է ոստիկանի կողմից քաղաքացու դեմքին ու գլխին հարվածներ հասցնելու տեսանյութը
13:06 02/05/2022
Սև բերետներով ոստիկանների կողմից անհնազանդության խաղաղ ակցիայի մասնակցի դեմքին, գլխին հարվածներ հասցնելու տեսանյութն ուսումնասիրվում է գլխավոր դատախազությունում։
Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց դատախազության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պատասխանատու Արևիկ Խաչատրյանը։
Նշենք, որ տեսանյութը լայն տարածում է գտել սոցցանցերում` արժանանալով թե քաղաքացիների, թե իրավաբանների խիստ քննադատությանը։
Տեսանյութում հստակ երևում է, թե ինչպես է քաղաքացուն բերման ենթարկող ոստիկաններից մեկն աընդհատ ձեռքով հարվածներ հասցնում կռացած քաղաքացու դեմքին ու գլխին։ Ոստիկանին մի կողմ են տանում ակցիայի մյուս մասնակիցները։

Генпрокуратура Армении изучает инцидент с применением насилия полицейским  в отношении участника акции протеста
13:43 02/05/2022
Генпрокуратура Армении изучает инцидент с применением насилия полицейским в отношении участника акции протеста
Генпрокуратура Армении изучает видео инцидента с нанесением полицейскими  ударов  по лицу и по голове участнику мирной акции неповиновения.
Об этом сообщила Panorama.am начальник отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Стоит отметить, что видео получило широкое распространение в социальных сетях, подвергнувшись жесткой критике как со стороны граждан, так и со стороны юристов.
На видео четко видно, как один из подвергавших гражданина приводу полицейских постоянно наносит удару ему по лицу и голове. Полицейского уводят в сторону другие участники акции.