«Հրապարակ». Հեղափոխությունից հետո կրոնափոխ եղած նախկիններից ոմանց կարելի է տեսնել Ֆրանսիայի հրապարակում
08:25 04/05/2022
«Հեղափոխությունից հետո կրոնափոխ եղած նախկիններից ոմանք իշխանափոխության հոտ են առել, եւ նրանց կարելի է տեսնել Ֆրանսիայի հրապարակում։ Օրերս այնտեղ են հայտնվել երբեմնի կարկառուն ՀՀԿ-ականներ Նաիրի եւ Սարգիս Սահակյան եղբայրները։
Սարգիս Սահակյանն Արագածոտնի նախկին մարզպետն էր, եղբայրը՝ «Հայդուկ» ՀԿ ղեկավարը։ Հեղափոխությունից հետո եղբայրներն անցան ՔՊ-ի կողմը, ՏԻՄ վերջին ընտրություններում աշխատեցին Տավրոս Սափեյանի համար, իսկ 2021-ի ԱԺ ընտրություններում՝ ՔՊ-ի։
Թալինի ընտրություններում Սահակյանների հայրենի Դիան գյուղում ընտրություններին մասնակցած 49 ընտրողից 45-ը կողմ է քվեարկել ՔՊ-ին, իսկ 2021-ի հունիսի ԱԺ արտահերթ ընտրություններում եղբայրները թեպետ «Պատիվ ունեմ»-ի շտաբի պատասխանատուներն էին, սակայն համայնքում ՔՊ-ն հաղթել էր 96 ձայնով, 34 ձայն ՊՈՒ-ն էր ստացել»։

«Грапарак»: На площади Франции можно увидеть некоторых бывших «вероотступников»
Газета «Грапарак» пишет, что на площади Франции можно увидеть некоторых из «сменивших веру» после революции бывших.
«На днях там появились некогда ярые республиканцы братья Наири и Саркис Саакяны. Саркис Саакян – бывший губернатор Аграгацотна, а брат – руководитель общественной организации «Гайдук». После революции братья перешли на сторону «Гражданского договора», во время последних выборов в органы местного самоуправления работали на Тавроса Саакяна, а в на парламентских выборах 2018 года – на «Гражданский договор».
На выборах в Талине в родном селе Саакянов Диан 45 из 49 участвовавших в выборах избирателей проголосовали за «Гражданский договор», а на внеочередных парламентских выборах 2021 года братья хотя и были ответственными штаба «Честь имею», однако «Гражданский договор» победил в общине, набрав 96 голосов», - пишет газета.