ԱԱԾ-ն և ոստիկանությունը հայտարարություններ են տարածել
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող  ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու  անվտանգությունը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը»։
Ոստիկանությունը նույնպես հայտարարություն է տարածել.
«Հարգելի հայրենակիցներ.
Տեղեկություններ կան, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի որոշ մասնակիցներ մտադիր են այսօր կայանալիք ՀՀ ԱԺ նիստի ընթացքում իրականացնել հակաօրինական գործողություններ՝ զավթելու ԱԺ շենքը՝ այդ կերպ խաթարելով հասարակական կարգն ու հասարակական անվտանգությունը:
ՀՀ ոստիկանությունը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններից, հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է հավաքի կազմակերպիչների վրա:
Կրկին հորդորում ենք բոլոր օրինապահ քաղաքացիներին՝ չտրվել սադրանքներին և զերծ մնալ ոչ իրավաչափ գործողություններից, հակառակ դեպքում նույնպես կենթարկվեն պատասխանատվության»։

СНБ и Полиция Армении выступили с заявлениями
«В Службу национальной безопасности РА поступили достоверные оперативные данные о том, что организаторы митинга в Ереване намерены спровоцировать незаконные действия посредством провокаций в ходе проводимой сегодня очередной сессии НС РА и побудить участников сорания захватить здание НС, принудить к выполнению каких-либо действий, таким образом дестабилизировать внутреннюю безопасность страны, подорвать общественный порядок и безопасность.
Служба национальной безопасности решительно  предупреждает организаторов собрания и участников воздерживаться от совершения противоправных действий, в противном случае всю ответственность за произошедшее будут нести организаторы.
Служба призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от незаконных шагов, в противном случае они в равной степени разделят все бремя уголовной ответственности».
Вслед за СНБ заявление распространила Полиция Армении, в котором говорится:
есть сведения, что некоторые участники митинга в Ереване намерены во время сегодняшнего заседания Национального Собрания РА совершить противоправные действия по захвату здания НС, нарушив тем самым общественный порядок и общественную безопасность.
Полиция Армении призывает воздержаться от противоправных действий, в противном случае вся ответственность за случившееся ляжет на организаторов собрания.
Еще раз призываем всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от противоправных действий, в противном случае они тоже будут привлечены к ответственности».