Անհնազանդության ակցիաների նպատակն է ազատվել թուրքահպատակ իշխանություններից. Լևոն Քոչարյան
Անհնազանդությանակցիաների նպատակն է ազատվել թուրքահպատակ իշխանություններից։ Այս մասին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, որ առաջին իսկ օրից մասնակցում է «Դիմադրություն» շարժման ակցիաներին։
Լրագրողները նրան խնդրեցին նաև ցույց տալ իրեն ուղեկցող թիկնապահներին, որոնց մասին գրում է մամուլը։ Լևոն Քոչարյանը նշեց, որ ինքը թիկնապահներ չունի։
«Հայրս 10 տարի ՀՀ նախագահ է եղել և ես թիկնապահ չեմ ունեցել, դրանից հետո էլ չեմ ունեցել, վերջին 3-4 տարիներին էլ չեմ ունեցել։ Այստեղ են իմ ընկերները համախոհները։ Այսօր մարդկանց են ցույց տալիս, որ իբր իմ թիկնապահներն են, անկեղծ եմ ասում, ես նույնիսկ նրանց անունները չգիտեմ։ Նրանք գալիս են, միանում եմ մեզ, փորձում են ինչ-որ բանով աջակցել։ Մարդիկ ինձ ճանաչում են, գիտեն, ես մենակ շրջում եմ քաղաքում, խանութ եմ գնում, ինչ թիկնապահի մասին է խոսքը»,- նշեց Լևոն Քոչարյանը։
Ինչ վերաբերում է իրեն բերման ենթարկելուն, նա ասաց, որ դրանով միգուցե փորձում են մյուսների մոտ վախ սերմանել, սակայն դա հակառակ էֆեկտն է ունենում։
«Ինձ թվում է ոստիկաններն էլ են դա հասկացել, քանի որ երեկ երբ Հրազդան մարզադաշտից երթով իջնում էինք դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ, մոտ 33 հոգու բերման ենթարկեցին, իսկ ինձ, կարծես թե, հատուկ չմոտեցան»,- ընդգծեց նա։

Левон Кочарян: Цель акций неповиновения – избавиться от турецкоподданных властей
Цель акций неповиновения – избавиться от турецкоподданных властей. Об этом заявил сын второго президента РА Роберта Кочаряна – Левон Кочарян, с первого дня участвующий в акциях движения «Сопротивление».
Журналисты попросили Левона Кочаряна показать сопровождающих его телохранителей, о которых пишет пресса. Левон Кочарян отметил, что у него нет телохранителей.
«Мой отец был президентом Республики Армения 10 лет, и у меня не было телохранителя, не было и после президентства отца, нет и последние 3-4 года. Здесь мои друзья и единомышленники. Сегодня показывают людей, которые якобы являются моими телохранителями. Говорю искренне: я даже не знаю их имен. Они приходят, присоединяются к нам, пытаются нас чем-то поддержать. Люди меня узнают, знают, я один хожу по городу, иду в магазин, о каком телохранителе речь?» – указал Левон Кочарян.
Что касается его привода в Полицию, то он отметил, что этим они, возможно, пытаются внушить страх другим, но это имеет обратный эффект.
«Мне кажется, это поняли и полицейские, потому что вчера, когда мы направлялись шествием от стадиона "Раздан" до площади Франции, приводу были подвергнуты около 33 человек, а ко мне, кажется, специально не подошли», – подчеркнул он.