Ադրբեջանը կրկին կրակակոծել է ՀՀ քաղաքացիներին՝ կրկին Սոթք, կրկին վիրավոր
Որևէ պաշտոնական հաղորդումներից շատ ավելի վաղ, Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ թշնամական ԶՈՒ-ն հերթական անգամ խախտել է ՀՀ սահմանը, այս անգամ ևս կրակելով Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի ոսկու հանքի աշխատավորների վրա։ Խոսվում էր առնվազն մեկ վիրավորի ու տուժողների մասին։
Հարցումից հետո Panorama.am-ին հայտնի լուրը պաշտոնապես հաստատեց «Գեոպրոմայնինգ Գոլդ» ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռուզան Գրիգորյանը։
«Երեկ երեկոյան սկսվել են ինտենսիվ կրակոցները, շարունակվել են այսօր։ Հանքի աշխատակիցներից մեկը վիրավորվել է, վնասվածք է ստացել ձախ թևից։ Բարեբախտաբար, ներքին օրգանները չեն վնասվել, հոսպիտալում է, բժիշկներն առողջական վիճակը գնահատում են կայուն, կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- ասաց Ռ.Գրիգորյանը։
Նա նշեց, որ հանքի ղեկավարությունը որոշում է կայացրել դադարեցնել Սոթքի հանքավայրի աշխատանքն ու տարհանել բոլոր աշխատակիցներին՝ ապահովելու նրանց անվտանգությունը։

Azerbaijani troops again opened fire at the Sotk gold mine in Gegharkunik Province of Armenia, injuring one of its workers, GeoProMining Gold spokesperson Ruzanna Grigoryan confirmed to Panorama.am on Saturday.
“The intense shootings began last night and continued today. As a result of the fire, one of the mine employees was injured in the left arm,” she said.
“Fortunately, the internal organs were not damaged. The wounded is in hospital and is now in stable condition, the injuries are not life-threatening,” Grigoryan noted.
All employees have been evacuated and the mine operation has been suspended amid safety concerns,” she added.