Հայաստանում 6 օրում կորոնավիրուսի 22 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում մայիսի 2-9  կատարվել է 10 հազար 493 թեստավորում։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 22 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 30 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 2 դեպք։ Մահացածներից 1-ը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնիի ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մայիսի 9-ի  դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 896 դեպք, որոնցից 412 048 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 541 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8623 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 307 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 22 new coronavirus infections in six days, bringing the national tally to 422,896 as of 11 a.m. Monday, May 9, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 10,493 Covid-19 tests were administered from May 2 to 9.
30 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 412,048.
One new Covid-19 death has been recorded in the country, taking the official death toll to 8,623. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 541 active cases. As many as 3,068,217 tests have been performed in the country since the disease outbreak.