«Փաստ». ՔՊ խմբակցությունում ծայրահեղ լարված ու անառողջ մթնոլորտ է
«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանական մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ Ազգային ժողովի ՔՊ խմբակցությունում ծայրահեղ լարված ու անառողջ մթնոլորտ է, պատգամավորների մեծ մասը շատ նեղված է այս վիճակից, նեղ շրջանակներում դժգոհություններ են հնչում, թե «էլ դիմանալ չի լինում, փողոց դուրս գալ չի լինում, շատ թաթախվեցինք, դեռ այս երկրում պետք է ապրենք»:
Դժգոհությունների ու լարվածության բավականին առիթ կա նաև սեփական թիմակիցներից: Մասնավորաբար, Վահագ Ալեքսանյանը խմբակցության պատգամավորների կողմից նոր մականուն է ստացել «գեստապոյական» որակմամբ՝ նրա համար, որ Փաշինյանի մոտ շարունակաբար «բոչկա է գլորում» այն պատգամավորների վրա, որոնք ընդդիմության, «նախկինների» մասին գրառումներ կատարելու առումով պասիվ են կամ ընդհանրապես «չկան»:
Դժգոհություն կա նաև խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանից, որ նա պաշտոնական հնարավոր բոլոր պատվիրակությունների կազմում ընդգրկվում է և բյուջեի հաշվին շրջագայում: Նա էլ է թիմակիցների կողմից մականուն ստացել՝ «տուրիստ»: Մի խոսքով, իշխանության ճամբարում արշալույսներն ամենևին էլ խաղաղ չեն, ինչպես փորձում են ներկայացնել հանրությանը»։

«Паст»: В правящей фракции крайне напряженная и нездоровая атмосфера
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в парламентской фракции «Гражданский договор» царит крайне напряженная и нездоровая атмосфера. Большинство депутатов очень расстроены  этой ситуацией, в узких кругах звучат недовольства, что «больше нельзя терпеть это, невозможно выходить на улицу, мы слишком запачкались, нам еще жить в этой стране».
«Есть довольно поводов для напряженности и недовольства также членами своей команды. В частности, Ваагн Алексанян получил новое прозвище, депутаты называют его  "гестаповцем" за то, что постоянно "катит бочку" в присутствии Пашиняна на тех депутатов, которые пассивны в плане статусов о "бывших" или вообще "отсутствуют".
Недовольны также секретарем фракции Аруром Ованнисяном в связи с тем, что он включается в состав всех возможных официальных делегаций и путешествует за счет бюджета. Члены команды дали ему кличку "турист". Одним словом, в правящей фракции все не так мирно, как пытаются представить», - пишет газета.