Սոնա Մնացականյանին վրաերթի ենթարկած ոստիկանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան.Րաֆֆի Ասլանյան
Փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«ՀՀ վարչապետին ուղեկցող ավտոշարասյան վարորդի կողմից ս/թ ապրիլի 26-ին վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով վարույթի ընթացքում ներկայացնելու եմ տուժողի իրավահաջորդ հանդիսացող նրա հոր՝ Մնացական Մնացականյանի օրինական շահերը։
Այսօր վարույթն իրականացնող քննիչը որոշում է կայացրել ուղեկցող ՃՈ ավտոմեքենայի վարորդին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովմանն ուղղված պահանջները կամ ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ) և 244-րդ հոդվածով (ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելը) որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին, վարորդը դարձյալ ձերբակալվել է, նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու մասին միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։
Տուժող կողմը հետևողական է լինելու Սոնա Մնացականյանի դաժան վրաերթի, անօգնական վիճակում թողնելու հանգամանքների բացահայտմանը, այդպիսով նաև նրա մահվան համար մեղավոր բոլոր անձանց քրեական պատասխանատվության անխուսափելիությանը հասնելու ուղղությամբ»։

В суд подано ходатайство об аресте водителя, совершившего наезд на Сону Мнацаканян – Раффи Асланян
«В ходе производства по уголовному делу, возбужденному по факту смертельного наезда на Сону Мнацаканян, совершенного 26 апреля водителем автомобиля из сопровождающего премьер-министра РА кортежа, буду представлять законные интересы ее отца Мнацакана Мнацаканяна, являющегося правопреемником потерпевшей.
Сегодня осуществляющий производство следователь принял решение о привлечении водителя автомобиля сопровождения ДП в качестве обвиняемого по части 2 статьи 242 (нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) и статье 244 (оставление места дорожно-транспортного происшествии) УК РА.
Водитель вновь задержан, в суд представлено ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Потерпевшая сторона будет последовательно добиваться раскрытия обстоятельств жестокого наезда на Сону Мнацаканян и ее оставления в беспомощном состоянии, тем самым неизбежности привлечения всех виновных в ее смерти к уголовной ответственности».