Պուտինի ու Փաշինյանի մասնակցությամբ Մոսկվայում կանցկացվի ՀԱՊԿ գագաթնաժողովը
Մայիսի 16-ին Մոսկվայում կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ երկրների գագաթնաժողով՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
Նրա խոսքով, միջոցառման մասնակիցները կունենան հանդիպումներ, միմյանց հետ կշփվեն նաև աշխատանքային նախաճաշի ձևաչափով։
«ՀԱՊԿ 30-ամյակի առթիվ գագաթաժողովի շրջանակում կազմակերպության անդամ երկրների առաջնորդների հանդիպում կլինի։ Ակնկալվում է, որ միջոցառման ավարտին լրագրողների համար հայտարարություններով հանդես կգան ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասն ու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը»,-ասել է Պեսկովն ու հիշեցրել, որ Հայաստանն այս պահին ՀԱՊԿ-ը նախագահող երկիրն է։

В Москве пройдет саммит стран-членов ОДКБ с участием Пашиняна и Путина
Саммит государств-членов Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) с участием президента РФ Владимира Путина состоится в Москве 16 мая, его участники проведут встречу и пообщаются в формате рабочего завтрака, сообщил пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков. Его слова приводит РИА Новости.
"16 мая по случаю 30-летия ОДКБ состоится саммит государств-членов ОДКБ в Москве. Это будет и встреча лидеров, и их отдельное общение в формате рабочего завтрака. Как мы ожидаем, по итогам этого мероприятия информацию журналистам дадут (генсекретарь ОДКБ Станислав) Зась и (премьер-министр Армении Никол) Пашинян", - сказал Песков, напомнив, что Армения сейчас является председательствующей страной в организации.