11 ոսկի, 5 արծաթ, 6 բրոնզ. Հաշմանդամություն ունեցող մարզիկները վերադարձան հաղթանակներով
Մայիսի 7-ից 14-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի ունեցավ 2022 թվականի հաշմանդամային բազկամարտի Եվրոպայի XXIV առաջնությունը։
AFA - Armwrestling Federation of Armeniai հավաքականի կազմում՝ ՀՀ հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիայի մարզիկները թիմային հաշվարկով նվաճեցին երկրորդ տեղը` առաջ անցնելով Թուրքիայի հավաքականից։
Նրանք ֆեդերացիայի «գանձանակը» հարստացրեցին
11 ոսկե
5 արծաթե
6 բրոնզե մեդալներով։
«Մեր մարզիկները մասնակցեցին գրեթե բոլոր դասակարգումներում, տարբեր քաշային կարգերում` աջ և ձախ ձեռքով։ Մրցմանը ներկա էր նաև Ռումինիայում Հայաստանի դեսպանը»,-մանրամասնում են Հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիայից։
Մարզիկներն արդեն Երևանում են։ Հայաստանցի մարզիկներից շատերը վերջույթները կորցրել են Արցախյան պատերազմում։

Armenian athletes win 22 medals at Armwrestling European and Para Championships
Armenian athletes won big at the 2022 WAF Armwrestling European and Para Championships held in Bucharest, Romania, on May 7-14.
The Armenian armwrestling team took the second place after winning a total of 22 medals, including 11 gold, 5 silver and 6 bronze, leaving behind the Turkish team, the Disabled Sports Federation reported.
"Our athletes participated in almost all categories, in different weight classes. Armenia’s ambassador to Romania was also present at the competition,” it said.
The Armenian athletes have already returned home. Many of them lost their limbs during the 2020 Artsakh war.