Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող ընդդիմադիրներն այսօր Երևանում վաղ առավոտյան ավտոերթեր են անցկացնում։
«Դիմադրություն» շարժման նախաձեռնությամբ ավտոերթերն ընթանում են 5 ուղղություններով.
1. Աշտարակի խճուղի` Կարմիր խաչի գրասենյակի դիմաց
2. Արտաշատի խճուղի` Կոնտինենտալի դիմաց
3. Երևան-Աբովյան մայրուղի` Փարավոն ռեստորանային համալիրի մոտ
4. Արգավանդի խճուղի` օդանավակայան տանող ճանապարհի գազալցակայանի մոտ
5. Արինբերդի խճուղի (Տեցի կռուգ)
Նշենք, որ մայիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, շարժման առաջնորդներից Իշխան Սաղաթելյանը Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարել է, որ այսօր սկսում են անհնազանդության ակցիաները, տեղի են ունենալու ավտոերթեր։ «Բազմաքանակ, տասնյակ հազարավոր մասնակիցներով հանրահավաքները, որոնք ունենում ենք երեկոյան, պետք է ունենանք առավոտյան որպեսզի ամբողջ քաղաքը կանգնեցնենք»,- ասել էր նա։
Նա նաև նշել է, որ երեքշաբթի երեկոյան ժամը 19։30-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում տեղի է ունենալու հանրահավաք։
«Երեքշաբթի օրվանից շարժմանն ամբողջությամբ նոր թափ ենք տալու։ Այն խնդիրները, որոնք դրել ենք մեր առջև, հասել ենք, բայց պարզ, անկեծ ասում եմ՝ դա բավարար չէ, մեզ պետք է կազմակերպվածության նոր մակարդակ։ Այն ձեռքբերումները, որոնք ունենք, պետք է դրանք դարձնենք անշրջելի և վերջ։ Երեքշաբթի առավոտյան, այս հրապարակում ինչքան մարդ կա, պետք է իջնի փողոց ու դրանից հետո կտեսնեք, թե ինչ արագ տեմպերով գրանցելու ենք արդյունքներ»,- նշել էր նա։

2. Арташатское шоссе напротив Континенталя
Отметим, что 15 мая вице-спикер НС, один из лидеров движения Ишхан Сагателян на площади Франции заявил, что сегодня начинаются акции неповиновения, состоятся автопробеги.
«Те многотысячные митинги, которые мы проводим вечерами, должны проходить с утра, чтобы парализовать весь город», – сказал он.
«Утром во вторник, в 08:00, начнутся акции неповиновения, а вечером в 19:30 состоится митинг на площади Франции. Со вторника придаем движению новый импульс.
Мы достигли тех задач, которые ставили перед собой, но честно говорю, этого недостаточно, нам нужен новый уровень организованности. Мы должны сделать наши достижения необратимыми. Все собравшиеся сегодня на этой площади во вторник должны выйти на улицы, после этого увидим, какими быстрыми темпами мы будем фиксировать результаты», – заявил Ишхан Сагателян.