Նիկոլ Փաշինյանը վախերի մեջ է, պախկված է ոստիկանության հետևում. Շարմազանով
«Նիկոլով Հայաստանում ապագա չկա»,- ասաց  ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, որը ևս մասնակցում է ընդդիմության խաղաղ անհանզանդության ակցիաներին։
Նրա խոսքով՝ իրենց ակցիաներին ամեն օր նոր մարդիկ են միանում և իրենց խնդիրն է ևս մեկ անգամ ցույց տալ, որ պայքարը շարունակվում է։ «Ակցիաներ ենք իրականացնում ոչ միայն կենտրոնում, այլև մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում։ Նպատակը մեկն է, որ կապիտուլյանտ իշխանությունը հեռանա ու պետք է հեռանա»,- ասաց Շարմազանովը։
Անդրադառնալով ոստիկանության գործողություններին՝ նա նշեց, որ երեկ էլ ավտոերթերի ժամանակ բերման են ենթարկվել քաղաքացիներ, որոնց նկատմամբ բռնի ուժ է կիրառվել։
«Հակաօրինական գործողություններ են։ Դրա մասին խոսել են նաև իրավապաշտպանները։ Դա խոսում է մեկ բանի մասին, որ Նիկոլ Փաշինյանը վախերի մեջ է։ Երեկվա դեպքերն էլ ցույց են տալիս, որ Նիկոլ Փաշինյանը վախեցած է, չունի իշխանություն, պախկված է ոստիկանության հետևում։ Բիրտ ուժը դա թուլության նշան է։ Զարմանալին այն է՝ մարդը, որն ամբողջ կյանքում եղել է ոստիկանությանը դեմ, այսօր փորձում է ոստիկանությունը սարքել իր նոքյարը»,- նշեց Էդուարդ Շարմազանովը։
Նրա խոսքով՝ իր համար Փաշինյանի դեմ պայքարի սկիզբը սկսվել է այն օրից, երբ նա դարձել է վարչապետ։ «Վարչապետ դառնալու հաջորդ օրը Հանրապետական կուսակցության իմ ընկերների հետ միասին պայքարել ենք և գնալով մեր շարքերն ավելանում են։ Այս պայքարը մեկ ամսվա վաղեմություն չունի, սա չորս տարվա պայքար է, պարզապես այն ժամանակ երեք հոգով էինք, հետո դարձանք 13,  հետո՝ 103 հոգի, հիմա արդեն հազարներ ենք։
Պայքարը չպետք է լինի հովհարային անջատումներով։ Նիկոլ Փաշինյանն անելիք չունի իշխանությունում, այդ մարդը տանուլ է տվել ամեն ինչ։ Ինքը պատերազմի խորհրդանիշ է, մահերի խորհրդանիշ է, տարածքները տալու խորհրդանիշ է»,- ասաց Էդուարդ Շարմազանովը։

Armenia has no future with Nikol Pashinyan in power, Republican Party of Armenia (RPA) spokesman Eduard Sharmazanov said at opposition protests in Yerevan on Tuesday morning.
He claims new people join the civil disobedience campaign to force Pashinyan from office every day.
"We hold protest actions not only in the city center, but also in different parts of the capital. The goal is the same – the capitulant authorities must leave," Sharmazanov stressed.
The opposition politician also denounced the use of excessive and unlawful force by Armenia's riot police against opposition protesters.
"These are illegal actions. Human rights advocates have also talked about it. It proves one thing: Nikol Pashinyan is in fear. Yesterday's events show that Pashinyan is scared, he has no power and is hiding behind the police,” he stated.
“Brute force is a sign of weakness. What is surprising is that a man who spoke against the police actions all his life is now trying to make the police his servant.”
Sharmazanov claims that the campaign against Pashinyan is not something new, adding it has been going on for four years.
“Nikol Pashinyan has nothing to do in power, as this man has screwed up it all. He is a symbol of war, death and surrender of territories," he noted.