Այսօր ակցիաների ընթացքում որևէ քաղաքացի բերման չի ենթարկվել. Ոստիկանություն
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիներն այսօր վաղ առավոտից կրկին բողոքի անհնազանդության ակցիաներ են իրականացրել։ Ակցիաների ընթացքում որևէ քաղաքացի բերման չի ենթարկվել։ Panorama.am-ը տեղեկացավ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից։
Հիշեցնենք, որ ոստիկանությունը մայիսի 17-ին ռեկորդ էր սահմանել բաժիններ բերման ենթարկվածների թվով։ Մինչև կեսօր բերման էր ենթարկվել խաղաղ ակցիաների 414 մասնակից, իսկ երեկ՝ ժամը 14։00-ի դրությամբ, 364 մասնակից։ Նրանք բաժիններ էին տարվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածի հատկանիշներով՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Երեկ երեկոյան ընդդիմադիր գործիչները հանդիպել էին ոստիկանապետի հետ։ Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն ասել է, որ ոստիկանների գործողություններու, նախորդ օրերի համեմատ, այսօր փոփոխություն է նկատվել։

Сегодня во время акций протеста ни один гражданин приводу подвергнут не был – Полиция
Граждане, требующие отставки Никола Пашиняна, обеспокоенные безопасностью Армении и Арцаха, с раннего утра 19 мая вновь проводили акции неповиновения.
Ни один гражданин в ходе акций приводу подвергнут не был.  Об этом Panorama.am сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции.
Напомним, 17 мая полиция установила рекорд по числу подвергнутых приводу в отделения. К полудню приводу были подвергнуты  414 участников мирных акций, а 18 мая, по состоянию на 14:00, – 364 участника. Их подвергли приводу в отделения по признакам статьи 182 Кодекса РА об административных правонарушениях (Невыполнение законного требования служащего войск полиции или служащего полиции).
Вечером 18 мая оппозиционные деятели встретились с начальником Полиции. Сегодня в беседе с журналистами представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян сказал, что, по сравнению с предыдущими днями, сегодня наблюдается изменение в действиях Полиции.