«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը գրում է.
«Քիչ առաջ տեղեկացա, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչները խուզարկության են մտել իմ ընկեր Արամ Գրիգորյանի տուն:
Արամը ազգային անվտանգության պահեստազորի փոխգնդապետ է, նա երբևէ օրենք չի խախտել, ողջ գիտակից կյանքը ծառայել է Հայաստանի Հանրապետությանը: Բացառիկ հայրենասեր և ազնիվ մարդ է:
Արամին կարող են մեղադրել միայն մեկ բանում, որ նա օր ու գիշեր հայ ժողովրդի հետ պայքարում է Հայաստանի, Արցախի և հայի ապագայի ու անվտանգության համար:
Նման «հոդվածի» հատկանիշներով մեղադրանքը վստահ եմ պատիվ է ցանկացածի համար:
Արամ ջան, իմ հավատարիմ ընկեր գիտեմ, որ որևէ կերպ քեզ չեն կարող վախեցնել կամ հետ պահել պայքարից, վստահ եմ, որ այս ամենը մեզ ավելի ուժեղ է դարձնելու:

Артур Ванецян: Арама можно обвинить только в одном
Председатель партии «Айреник» («Отечество»), руководитель фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артур Ванецян пишет:
«Немногим ранее я узнал, что следователи Следственного комитета РА пришли с обыском домой к моему другу Араму Григоряну.
Арам – подполковник резерва национальной безопасности, никогда не нарушал закона, всю свою сознательную жизнь служил Республике Армения. Он исключительно патриотичный и честный человек.
Арама можно обвинить только в одном – в том, что он денно и нощно с армянским народом борется за будущее и безопасность Армении, Арцаха и армян.
Обвинение по признакам подобной «статьи», уверен, является честью для каждого.
Дорогой Арам, мой верный друг, я знаю, что тебя никоим образом не смогут запугать или удержать от борьбы, уверен, что все это сделает нас сильнее.