Ինձ թվում է՝  քրեորեն պատժելի արարք չէ մուրացկանին օգնելը. Արթուր Վանեցյանի օգնական
Ոստիկանության Քրեական հետախուզության վարչությունը և քննչական կոմիտեն  խուզարկություն են իրականացնում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի օգնական Արամ Գրիգորյանի բնակարանում: Լրագրողների հետ զրույցում փաստաբան Երվանդ Վարոսյանն ասաց, որ ծանոթացել է խուզարկության որոշմանը։
«Խնդիրը վերաբերում է հայտնի տեսագրությանը, որ Արամը ձմռանը մուրացկաններին փող է բաժանում։ Փնտրում են հավաքի մասնակիցների ցուցակներ։ Ծիծաղելի է, բայց այսպես է։ Այստեղ գործ էլ չկա, մուրացկաններին փող բոլորն են տալիս են»,- ասաց Երվանդ Վարոսյանը։
Արամ Գրիգորյանն ասաց, որ քաղաքի տարբեր  վայրերում միշտ էլ հանդիպում է մուրացկանների, միշտ էլ օգնել է 500, 1000 դրամով։
«Թող մուրացկաններին կանչեին ու հարցնեին։ Ինձ թվում է՝  քրեորեն պատժելի արարք չէ մուրացկանին օգնելը»,- ասաց նա։

Помощник Артура Ванецяна: На мой взгляд, подаяние попрошайкам – не уголовно наказуемое деяние
Управление уголовного розыска Полиции и Следственный комитет проводят обыск в квартире помощника председателя партии «Айреник» («Отечество»), руководителя фракции НС «Честь имею», бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Артура Ванецяна – Арама Григоряна.
Адвокат Ерванд Варосян в беседе с журналистами сообщил, что он ознакомился с ордером на обыск.
«Проблема касается известной видеозаписи, на которой Арам зимой раздавал деньги нищим. Ищут списки участников митинга. Это просто смешно, но это так. Здесь и дела-то нет, деньги попрошайкам дают все», – сказал Ерванд Варосян.
Сам Арам Григорян не понимает, почему в его квартире проводится обыск.
«Попрошаек всегда можно встретить в различных местах города. Я всегда помогал им, давал 500, 1000 драмов. Пусть вызовут их – спросят. На мой взгляд, в этом нет уголовно наказуемого деяния», – заявил в беседе с журналистами Арам Григорян.