Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիները առավոտյան ժամը 08։00-ից Երևանում սկսել են ավտոերթեր։
«Ակցիան միտված է նրան, որ մեր քաղաքացիներին իրազեկենք՝ պայքարը չի մարել, թեև այդ մասին գրում են իշխանական շրջանակները, պայքարը շարունակվելու է այնքան ժամանակ, քանի դեռ սրանց չենք հեռացրել։ Պայքարելու ենք այնքան, մինչև սրանց հեռացնենք, միանշանակ իշխանափոխություն Հայաստանում անխուսափելի է»,- ավտոերթի մեկնարկին ասաց մասնակիցներից մեկը։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան ՀՅԴ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր այսօրվա ծրագրերի մասին՝ առավոտյան ժամը 08։00–ից Երևանում կմեկնարկեն ավտոերթեր, բողոքի անհնազանդության ակցիաներ։ Նա ասել էր, որ հանրահավաք կազմակերպելու վերաբերյալ դեռ որոշում չկա, լրացուցիչ կտեղեկացնեն, այսօր երեկոյան կներկայացնեն մյուս օրերի ծրագիրը։

В Ереване начались автопробеги
Граждане, требующие отставки Никола Пашиняна и обеспокоенные безопасностью Армении и Арцаха, с 08:00 в Ереване начались автопробеги.
«Акция направлена на информирование наших граждан о том, что борьба не стихает, хотя об этом и пишут провластные круги, борьба будет продолжаться столько времени, пока мы их не отстраним. Мы будем бороться столько времени, пока не отстраним их. Смена власти в Армении однозначно неизбежна», – сказал один из участников автопробега.
Напомним, вчера вечером представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян объявил о сегодняшней программе: с 08:00 утра в Ереване начнутся автопробеги и акции неповиновения. Он указал, что решения по организации митинга пока нет, дополнительную информацию предоставят, сегодня вечером представят программу остальных дней.