Երևան-Սևան մայրուղին փակած քաղաքացիներին ոստիկանները բռնի կերպով հեռացնում են ճանապարհից
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիները փակել են Երևան-Սևան մայրուղին Չարենցավանի հատվածում։ Քաղաքացիները վանկարկում են «առանց Նիկոլ Հայաստան», «Նիկոլ դավաճան»։
Որոշ ժամանակ անց ոստիկանները ուժի գործադրմամբ, քաշքշելով սկսեցին ճանապարհի երթևեկելի հատվածից հեռացնել քաղաքացիներին։
Հիշեցնենք, որ երեկ հանրահավաքի ժամանակ ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր, որ մայիսի 27-ին շարունակվելու են անհնազանդության ակցիաներ։ Ակցիաներ կլինեն նաև մարզերում։ Մայիսի 27-ին հանրահավաք չի լինելու, նրա խոսքով, աշխատանքյաին օր է լինելու իրենց համար։ Ի. Սաղաթելյանը բոլորին մայիսի 28-ին հրավիրվում է  համապետական հանրահավաք, այնուհետև երթ։ Դրանից առաջ՝ 16։00-ից, Սարդարապատից տեղի կունենա  ավտոերթ դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ։

Полиция оттеснила перекрывших трассу Ереван-Севан граждан с проезжей части дороги
Требующие отставки Никола Пашиняна и обеспокоенные безопасностью Армении и Арцаха граждане перекрыли трассу Ереван-Севан на участке Чаренцавана. Граждане скандируют «Армения без Никола», «Никол-предатель».
Через некоторое время полицейские с применением силы, устроив потасовку, оттеснили граждан с проезжей части дороги.
Напомним, на митинге 26 мая представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян заявил, что 27 мая акции неповиновения продолжатся. Акции будут и в областях. По его словам, 27 мая митинга не будет, для них это будет рабочий день. Сагателян приглашает всех на общегосударственный митинг 28 мая, за которым последует шествие. Перед этим, в 16:00, состоится автопробег от мемориального комплекса «Сардарапат» до площади Франции.