Երևան-Սևան մայրուղին փակած քաղաքացիներին ոստիկանները բռնի կերպով հեռացնում են ճանապարհից
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիները փակել են Երևան-Սևան մայրուղին Չարենցավանի հատվածում։ Քաղաքացիները վանկարկում են «առանց Նիկոլ Հայաստան», «Նիկոլ դավաճան»։
Որոշ ժամանակ անց ոստիկանները ուժի գործադրմամբ, քաշքշելով սկսեցին ճանապարհի երթևեկելի հատվածից հեռացնել քաղաքացիներին։
Հիշեցնենք, որ երեկ հանրահավաքի ժամանակ ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր, որ մայիսի 27-ին շարունակվելու են անհնազանդության ակցիաներ։ Ակցիաներ կլինեն նաև մարզերում։ Մայիսի 27-ին հանրահավաք չի լինելու, նրա խոսքով, աշխատանքյաին օր է լինելու իրենց համար։ Ի. Սաղաթելյանը բոլորին մայիսի 28-ին հրավիրվում է  համապետական հանրահավաք, այնուհետև երթ։ Դրանից առաջ՝ 16։00-ից, Սարդարապատից տեղի կունենա  ավտոերթ դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ։

Opposition protesters blocked the Yerevan-Sevan highway near the town of Charentsavan in Armenia on Friday as part of the ongoing civil disobedience campaign to topple Nikol Pashinyan.
Demonstrators paralyzed the road, chanting “Armenia without Nikol!” and “Nikol the traitor!”.
After some time, the police started to use force, pulling the activists off the road to restore traffic.
Addressing a rally on Thursday evening, deputy parliament speaker and opposition leader Ishkhan Saghatelyan said the acts of civil disobedience would resume in Yerevan on Friday morning, with protests also planned in Armenian regions. The opposition will not hold a rally this evening.