Արթուր Թովմասյանը գրում է.
«Կառավարության 3-րդ մասնաշենքը և «Ժողովրդավարության բաստիոնը» պաշտպանելիս, ոստիկանների կողմից բիրտ ուժով հեռացված այս անմեղ աղջնակը տեղափոխվեց «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, ըստ շտապ բժշկական օգնության ծառայության աշխատակցի բալիկի մոտ կար կոտրվածք: Ամոթ այն Հայ տղամարդուն (ոստիկանին) ով ձեռք է բարձրացրել բալիկի վրա. ԱՄՈ՛Թ»։
Panorama.am-ի հետ զրույցում ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը հայտնեց՝ աղջնակի մոտ կոտրվածք չի ախտորոշվել։
«Այսօր՝ ժամը 12։55-ին, շտապ օգնության մեքենայով Մուրացան համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել 11 տարեկան աղջիկ երեխա։ Երեխան անցել է անհրաժեշտ բոլոր բուժզննումները, իրականացվել է երկու ձեռքի ռենտգեն հետազոտություն՝ երկու դիրքով՝ հետազոտության արդյունքների համաձայն ախտորոշվել է երկու դաստակաների կապանների գերձգվածություն, ոսկրերի և հոդերի վնասվածներ չի հայտնաբերվել՝ կոտրվածք առկա չէ։ Բժիշկների կողմից տրվել են անհրաժեշտ բոլոր ցուցումները և խորհուրդները, ժամը 14։40 երեխան դուրս է գրվել բուժհաստատությունից»,-հայտնեց Դանիելյանը։

Вследствие действий полицейских в Ереване пострадал и ребенок
«При защите третьего правительственного здания и "бастиона демократии", эта невинная девочка, которую с применением грубой силы оттеснила полиция, была доставлена в больничный комплекс №1 «Гераци». По словам работника службы скорой помощи, у ребенка перелом. Позор армянскому мужчине (полицейскому), поднявшему руку на ребенка. Позор!»
В беседе с корреспондентом Panorama.am руководитель аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян сообщила, что у девушки не диагностировано перелома.
«Сегодня, в 12:55, 11-летнюю девочку на машине скорой помощи доставили в Университетскую больницу Мурацан. Ребенок прошел все необходимые медицинские обследования, проведено рентгенологическое исследование обеих кистей в двух положениях. По результатам обследования диагностирован растяжение связок обоих запястий, повреждений костей и суставов не обнаружено, перелома нет.
Врачи дали все необходимые указания и консультации, в 14:40 ребенок был выписан из медучреждения», – сказала Даниелян.