Պուտինն ու Ալիևը քննարկել են Արցախի հարցով  պայմանավորվածությունների իրականացումը
Ադրբեջանական կողմի նախաձեռնությամբ կայացել է հեռախոսազրույց Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների միջև։
Կրեմլի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, քննարկվել են Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի նախագահների միջև 2020 թ. նոյեմբերի 9-ին, 2021թ.  նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերած պայմանավորվածությունները՝ շեշտելով տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի հաստատման և կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի ապաշրջափակման և տրանսպորտային հաղորդակցությունների հետ կապված հստակ հարցերի կարգավորումը։
Իլհամ Ալիևը  տեղեկացրել է Բրյուսելում մայիսի 22-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու ԵԽ գլխավոր քարտուղար Շարլ Միշելի հետ հանդիպման մասին։
«Քննարկվել են  առևտրատնտեսական ոլորտի երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Russian President Vladimir Putin held a phone call with Azerbaijani President Ilham Aliyev on Tuesday, the Kremlin said in a statement.
"The implementation of the agreements of the Russian, Azerbaijani and Armenian leaders of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 was discussed, with a focus on solving issues related to establishing peace in the region, improving stability and unblocking economic ties and transport communications,” the statement says.
Aliyev briefed Putin on his meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and European Council President Charles Michel in Brussels on 22 May.