Պուտինն ու Ալիևը քննարկել են Արցախի հարցով  պայմանավորվածությունների իրականացումը
Ադրբեջանական կողմի նախաձեռնությամբ կայացել է հեռախոսազրույց Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների միջև։
Կրեմլի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, քննարկվել են Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի նախագահների միջև 2020 թ. նոյեմբերի 9-ին, 2021թ.  նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերած պայմանավորվածությունները՝ շեշտելով տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի հաստատման և կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի ապաշրջափակման և տրանսպորտային հաղորդակցությունների հետ կապված հստակ հարցերի կարգավորումը։
Իլհամ Ալիևը  տեղեկացրել է Բրյուսելում մայիսի 22-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու ԵԽ գլխավոր քարտուղար Շարլ Միշելի հետ հանդիպման մասին։
«Քննարկվել են  առևտրատնտեսական ոլորտի երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Путин и Алиев обсудили реализацию договоренностей по Арцаху
По инициативе азербайджанской стороны состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Об этом сообщается на сайте Кремля.
«Рассмотрен ход реализации договорённостей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года с акцентом на решение конкретных вопросов, связанных с налаживанием в регионе мирной жизни и укреплением стабильности, разблокированием экономических связей и транспортных коммуникаций.
Ильхам Алиев информировал о состоявшейся 22 мая в Брюсселе встрече с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном и Председателем Европейского совета Шарлем Мишелем.
Обсуждены некоторые актуальные аспекты двустороннего сотрудничества в торгово-экономической области»,– говорится в сообщении.