Թբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Իլյա Էլոշվիլիին իր բնակարանում մահացած են գտել։ Այս մասին գրում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն։
Վրաստանի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ քրեական գործ է հարուցվել այդ երկրի Քրեական օրենսգրքի 115 հոդվածի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելը։ Այս հոդվածով քրգործ հարուցվում է մինչև մահվան իրական պատճառը բացահայտելը։
Դեպքի վայրում աշխատում են իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ։ Մարմինը դեռ փորձաքննության չի ուղարկվել։
Էլոշվիլին գրեթե տասը տարի գործող քաղաքապետ Կախա Կալաձեի թիմի անդամ է։ Նա պաշտոնը ստացել էր անցած տարի, մինչ այդ եղել է էներգետիկայի փոխնախարար։

Обнаружен мертвым вице-мэр Тбилиси Илья Элошвили
Заместитель мэра Тбилиси Илья Элошвили обнаружен мертвым в собственном доме, причина смерти устанавливается, пишет «Новости-Грузия».
МВД Грузии сообщило, что следствие идет по статье 115 УК — доведение до самоубийства. Дело по этой статье возбуждается всегда до выяснения точной причины смерти.
По сообщениям СМИ, на месте уже несколько часов работают эксперты и кинологи с собаками.  Тело еще не передано на экспертизу.
Элошвили более десяти лет входит в команду нынешнего мэра Тбилиси Кахи Каладзе. Он стал заместителем мэра Тбилиси с 2021 года, до этого  занимал пост министра и замминистра энергетики.